5 iemesli izteikt komplimentus un kā pareizi to darīt

Ejot uz veikalu, ejot ciemos, skolā, ar draugiem ir tik patīkami, ja kāds tev pasaka kādu labu vārdu, paslavē tevi, pasaka, ka tev šodien īpaši jauks smaids, vai pamana kādu sīkumu. Mums tas ļoti patīk, jo jūtam pozitīvas emocijas, jūtam, ka kāds nav gluži vienaldzīgs.

2qlgzl1

Daži komlpimenti ko sakam neizdodas, tie sanāk neveikli, tomēr ja netrenēsimies, pie labiem komplimentiem nenonāksim. Protams, cilvēki ir dažādi, daži sarkst dzirdot komplimentu, dažiem tas neliekas nekas sevišķs, tomēr nekas slikts parasti nenotiek.

Laika gaitā mēs retāk lietojam tos, tie bieži vien nolietojas vai arī tos vairs nelieto, tāpēc ikdienas komplimenti izzūd no ikdienas rutīnas. Komplimentu trūkums noved pie tā, ka cilvēks sāk justies nevienam nevajadzīgs, cilvēks nesaskata sevī labo. Negatīvas emocijas no ikdienas ir pārpārēm. Pozitīvās emocijas bieži vien saņemam daudz mazāk.

Tāpēc šeit būs 5 nopietni iemesli, lai pielietotu komplimentus ikdienā, lai komplimenti kļūtu par ikdienas sastāvdaļu.
1. Tu vari padarīt kāda cilvēka dienu gaišāku. Tas ir tikai pozitīvi.
2. Palielina pozitivitāti. Koncentrējoties uz pozitīvām lietām, cilvēks paplašina savas apmierinātību ar dzīvi, pozitivitāti, tas nozīmē, ka izsakot komplimentus tu pozitīvi ietekmē gan sevi, gan sev apkārtējo vidi.
3. Tu saņem to ko dod. (Dots devējam atdodas) Neturi šo domu prātā, kad izsaki komplimentu, tavam komplimentam jābūt pilnīgam veltītam cilvēkam, kuram to saki. Viņš saņems enerģiju, un tā atspoguļosies. Lasot kādā grāmatā (NLP), pamanīju, ka uzsvars likts uz lietām kā attiecies pret citiem. Tas ko tu saki, kā uzvedies, kā smaidi atspoguļojas. Ja būsi īgns, tad tev būs īgni draugi, ja būsi pozitīvs, būs pozitīvi draugi.
4. Pievilcīgums. Pozitīvs, spēj novērtēt un ir spējīgs radoši izteikt sevi ir pamata īpašības lai veidotu gan labas personīgās, gan labas profesionālās attiecībās.
5.Tas ir jautri. Ja tu izsaki ģeniālu komplimentu, tu aizdedz laimes dzirkstelīti sevī.

Un tagad, daži ieteikumi, kā uzlabot savus komplimentus.

Komplimentam jābūt neviltotam.
Citādāk tu tikai mēģini paņemt no cilvēka, kuram to saki, tas nebūs patiesi, cilvēks to jutīs. Tavs nepatiesums bieži ies cauri komplimentam.

Kompliments nogādāts ar labiem vārdiem un ķermeņa valodu plus īstajā tonī, nesīs pie īstajiem panākumiem komplimentu sniegšanā.
Tas ko teiksi, nāks atpakaļ, tāpēc liec lai tavi komplimenti ir jauki un patiesi. Tev būs tādas pašas sajūtas.

Attīsti ieradumu novērtēt cilvēkus pozitīvi. 
Tas ļaus tev atrast visas patiesās, oriģinālas lietas par cilvēkiem. Ja nespēsi saskatīt labo, komplimentam zūd jēga. Pacenties saskatīt visu labo sev apkārt (ģimene, draugi, kolēģi, laiks, ēdiens, smaidi, atmosfēra).

Izsaki komplimentus par lietām, kuras dara otru personu laimīgu, kas ir svarīgas viņai. 
Nav īsti jēga teikt komplimentus par lietām, kuras nav nozīmīgas otrai personai. Vai arī teikt komplimentu, kuru persona jau tūkstošiem reižu ir dzirdējusi no citiem. Tāpēc jābūt radošām, jaukam.

Komplimets, kurš ir gaidīts, nebūs tik stiprs, kā negaidīts. Tāpēc svarīgi ir, lai būtu pārsteiguma efekts. Ja tavs kompliments nebūs interesants, tas tiks uztverts kā visi parastie komplimenti. Saki komplimetus, kuri ir unikāli. Saskati labo.

Atrodi, noskaidro, kas šai personai liek justies kā debesīs. Kādas ir personas aizraušanās, vērtības, intereses un lielākie nopelni. Kurās lietās tu vari novērtēt, uzslavēt.

Un visbeidzot, galvenais ir teikt no sirds, patiesi, negaidīti. Būs patīkami gan otram, gan tev. Vēlu veiksmi!

Avots: http://vumi.wordpress.com/2008/04/06/5-nopietni-iemesli-lai-izteiktu-komplimentus/

loading...