Lietas, par kurām mēs neuztraucāmies pirms 50 gadiem

1. Mēs varējām laist bērnus ārā spēlēties bez bailēm

Pēdējos gados masu medijos ir bijis ne mazums stāstu par bērnu nolaupītājiem, apkārt klaiņojošiem pedofiliem un citiem neģēļiem, tāpēc nav grūti saprast, kāpēc dažiem vecākiem ir tik grūti izlaist savu atvasi no redzesloka. Tiesa, «sliktie» bija arī pirms 50 gadiem, taču mūsdienās viņiem ir daudz vienkāršāk atrast savus upurus caur sociālajiem tīkliem.

2. Lidošana bija ātra un nesāpīga

Pārvietošanās gaisa kuģī kādreiz bija diezgan “šika”, ja atceramies stilīgos stjuaršu tērpus un ietilpīgās sēdvietas. Mūsdienās jau doma vien par to, ka būs jāsper sava kāja pārblīvētajā lidostā, iedzen stresā. Ne mēs varam kārtīgi izstiept kājas, ne novilkt kurpes, turklāt visi savi higiēnas līdzekļi ir jāsapako mazos plastikāta maisiņos, bet, ja bagāžas svars pārsniedz norādīto, tad jārēķinās ar papildus samaksu, kas nebūt nav maza.

3. Tālvadības pultis bija vienkāršākas

Ar visām mūsdienu tehnoloģiju piedāvātajām iespējām kaut kas tik kādreiz vienkāršs kā TV kanālu pārslēgšana līdzinās NASA kontroles centra pārvaldīšanai. Kurā brīdī uzradās visas tās neskaitāmās pogas? Turklāt šausmas pieaug, kad tev ir vairāk nekā viena tālvadības pults. Mums pietrūkst to laiku, kad viss, kas bija nepieciešams, bija ieslēgšanas, skaļuma un kanālu pārslēgšanas pogas. Vienkārši un ērti!

4. Anonimitāte bija daudz vienkāršāka

Mūsdienās nekas vairs nav privāts. Gribi samelot par savu vecumu? Gribi uzzināt, cik daudz kaimiņš samaksājis par savu māju? Gribi noslēpt savu atrašanās vietu? “Foursquare” un “Facebook” parūpējušies, lai tas būtu neiespējami. Pat Google zina visu, ko tu dari! Nospied vienu pogu ar uzrakstu “Follow”, un tu zināsi visu, ko attiecīgā persona savā dzīvē dara!

5. Klusas ģimenes pusdienas bija vērtība

Atceries tos laikus, kad ģimene savācās vakarā kopā, lai pārrunātu savas dienas gaitas? Tas šķiet tik sen. Mūsdienās, lai piedabūtu pusaudzi parādīties pusdienās, tev būs jānosūta pieprasījums visos iespējamajos sociālajos tīklos, turklāt arī pusdienošana notiks telefonu ekrānos. Vecāki pārbauda darba e-pastus, bērni sērfo pa sociālajiem medijiem vai spēlē spēles, neņemot vērā cits cita fizisko klātbūtni pie pusdienu galda.

6. Tev neviens nebāza acīs savas brīvdienu fotogrāfijas

Kādreiz mēs mēdzām apbrīnot kaimiņa jauno automašīnu, kas novietota mājas priekšā, bet tad “ieradās” “Facebook” un “Instagram”. Tagad mums ir ne tikai stāsti, bet arī attēli, kas mēdz mūs iedzīt nelielā depresijā, liekot domāt, ka mūsu pašu dzīves nemaz tik interesantas un vērtīgas nemaz nav. Daži pētījumi jau ir pierādījuši, ka “Facebook” izmantošana tik tiešām negatīvi ietekmē mūsu uzskatus par sevi, graujot pašpārliecību.

7. Tu neuztraucies par to, ko tavi bērni skatās televizorā

TOREIZ: “Nu, pogodi!” un “Ezītis miglā”

TAGAD: “Līgava līķis” un “Transformeri”

8. Pēc darba dienas beigām tu nedzirdēji ne vārda no sava priekšnieka

Nostrādājis savas 8 obligātās stundas, tu devies mājās atpūsties, par darbu nedomājot līdz nākamās dienas rītam. Mūsdienās tavs telefons turpina atgādināt par darbu arī vakarā. Tavs priekšnieks var sasniegt tevi jebkurā diennakts laikā. Un tu nevari neatbildēt, jo baidies izrādīties nelojāls vai bezatbildīgs darbinieks. Un tas ir tas, ko mūsdienas paģērē – darbiniekus bez privātās dzīves, kas gatavi nodoties darbam 24/7.

loading...