Nāve atnāk pēkšņi

Nave-atnak-peksni-1

Zirneklis izaicina gravitāciju. Mazais lēcējzirkneklis spēj veikt vienu no straukājaiem un pārsteidzošākajiem uzbrukumiem dzīvnieku pasaulē. Kad laupījums zirnekli pamana, jaur ir par vēlu.

Nave-atnak-peksni-2

Lēcējzirnekļi ir atteikušies no visu veidu ķeramtīkliem un parasti medībām izmanto tika vienu tīmekļa pavedienu. Tīklu vietā to arsenālā ir viens no atlētiskajiem uzbrukuma paņēminiem zirnekļu vidū. Aptuveni 10 mm garie lēcējzirnekļi ir sīki, veikli dzīvnieki ar labi attīstītu redzi. Tie medī uz mūriem vai koku stumbriem.

Nave-atnak-peksni-3

Kad medījums ir atrasts, lēcējzirneklis apstājas. Gluži kā kaķis tas lēnām zogas arvien tuvāk un tuvāk un tad izdara zibenīgu lēcienu uz priekšu uzklūpot nelaimīgajam upurim, kas nav nojautis neko ļaunu. Lēcējzirnekļi tik labi kontrolē savu lēcienu, ka spēj precīzi atsperties arī atrodoties uz vertikālas virsmas. Vērts zināt : dažu sugu lēcējzirnekļi var aizlēkt pat 25 reizes tālāk par ķermeņa garumu.

Nave-atnak-peksni-4

Lēnīgs jūras gliemzesis izbāž no mutes kunģi. Jūras gliemeži apdzīvo jūras gultni un pārtiek no citu dzīvnieku medīšanas. Tomēr šie dzīvnieki ir ļoti lēni, tāpēc tiem jārīkojas uzmanīgi, lai vispār kaut ko spētu notvert. Vispirms mednieks upurim piezogas pietiekami tuvu un tad rīkojas.

Nave-atnak-peksni-5

Piemēram, konusgliemežiem ir harpūnai līdzīgs, ar indes dzirderiem savienots zobs, kuru tie ižšauj no mutes un ietriec upurī. Citi jūras gliemeži izbāž no mutes rīkli un kunģi, kas aptver medījumu kā maisiņš. Vērts  zināt : Daži jūras gliemeži sagremo upuri, kamēr to kunģis ir izbāzts ārpus ķermeņa.

Nave-atnak-peksni-6

Nonāvē ar spļāvienu. Spļāvējzivs medī kukaiņus, kas nedzīvo ūdenī. Piemēram lai notver sienāzi, kas sēž uz lapas netālu no ūdens, spļāvējzivs lēnām piepels tieši zem ūdens virsmas tuvāk upurim. Nokļuvusi pietiekami tuvu, zivs notriec sienāzi ar spēcīgu ūdens strūklu. Vērts zināt : spļāvējzivs raida trūklu, verot ciet muti un aizspiežot žaunu vākus .

loading...