Meteorologi izplatījuši augstas klases brīdinājumu par ļoti neizturamu karstumu

Svētdien laiks Latvijā kļūs daudz karstāks un tveicīgāks, vietām temperatūrai sasniedzot pat +30 grādu atzīmi, brīdina Sinoptiķi un Meteorologi. Konkrētajā brīdinājumā jau ir minēts, ka tuvākajā laikā visā Latvijā ir gaidāms milzīgs karstums.

Jau iepriekš tika ziņots, ka milzīgais karstums Latvijā sāks ieplūst no 17. Jūnija, kur gaisa temperatūra paaugstinājās jau +27 līdz pat + 30 grādiem. Savukārt 18. Jūnijā līdz +31 grādam, bet 19. Jūnijā gaisa temperatūra pietuvosies pie +30 un gadāmas arī spēcīgas lietusgāzes un pērkona negaiss.

Tāpat brīdinājumā jau tika izteikts, ka īpaši uzmanīgiem ir jābūt vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem karstā laikā var palikt slikti, kas ir ļoti bīstami šajā laikā. Tāpat jāuzmana mazi bērni, kuri lielajā karstumā īpaši jāuzmana. Pareizāk sakot, mazi bērni jātur telpās, kurās ir salīdzinoši vēss gaiss un ir ko elpot.

Šodien gaidāmi arī vairāki pērkona negaisi, kas svelmi nedaudz mazinās, tomēr tas gaidāms tikai vakara pusē. Pērkona negaisi būs lokāli caurviet Latvijā. Lielais karstums saglabāsies vismaz līdz Jūnija beigām un vidējā laika prognoze liecina, ka temperatūra katru dienu var paaugstināties vidēji līdz +27 grādiem, kas ir milzu cipars.

Tomēr, tas nozīmē, ka arī tuvakajās dienās gaida temperatūra var pārsniegt +30 grādu atzīmi pēc celsija. Šis ir tas laiks, kad rūpīgi jāpiedomā, ko darīt un kā rīkoties, jo laiks ir tiešām karsts un cilvēkiem ar veselības problēmām var izlekt ārā dažādi simptomi.

Šī iemesla dēļ, ieteicams palikt mājās vēdinātās un atdzesētās telpās, kur ir vienmērīgs gaiss. Tas īpaši ieteicams vecāka gada gājuma cilvēkiem un pavisam noteikti maziem zīdaiņiem un bērniem. Tāpēc mīļie vecāki, lūdzu parūpējamies par saviem bērniem.

loading...