Kā Uzlādēt Jūsu Dopamīna Līmeni, Lai Jūs Nekad Nejustos Skumji, Nomākti Un Stresaini!

1. Nepalieciet atkarīgs – Atkarība no narkotikām, alkohola un azartspēlēm, un pat atkarība no otra dzimuma vai iepirkšanās, bieži vien nodrošina mūs ar tūlītēju baudu. Tomēr šāda veida tūlītējas baudas noteikti nekad nodrošinās pastāvīgu risinājumu mūsu problēmām. Atkarības var tikai apmierināt mūsu pārejošas vajadzības, bet tie nav risinājums mūsu ilgtermiņa problēmām. Katru atkarību uzvedība noved pie dzīvesveida, kas galvenokārt balstās uz apmierinātību, ko mēs iegūstam no avota mūsuatkarību .Un, lai samazinātu risku saslimt ar jebkura veida atkarību; Jums jācenšas dzīvot daudz pilnvērtīgu dzīvi ar vairāk dzīvību atalgotiem priekiem. Tas ir ļoti svarīgi, lai baudītu vienkāršas lietas, piemēram, sarunas, pastaigas vai nolasījumus. Turklāt ņemiet vērā, ka jums vajadzētu arī meklēt darbu, kurš jums patiks.

2. Kontrolsaraksts -Mazie uzdevumi – Dopamīna līmenis palielinās, kad mēs esam organizēti un pabeidzam uzdevumus, neatkarīgi no tā, vai uzdevumi ir viegli vai grūti . Lai nevajadzētu raizējēties par lietām, kas jums jādara, jums vajadzētu rakstīt tas uz papīra un atzīmēt tās pa vienam. Ir pierādīts, ka kontrolpārbaudes lietas mūsu darbu sarakstā pozitīvi ietekmē mūsu dopamīna līmeni.

3. Izveidot kaut ko

Radošā darbība palielina dopamīna līmeni smadzenēs un liek jums sniegt vairāk uzmanības. Jums nav obligāti jābūt profesionālam māksliniekam, lai būtu radošiem. Rakstīšana, krāsošana, zīmēšana, dejošana, dziedāšana, adīšana, cepšana, amatniecība, un auto remonts, ir tikai daži no daudzām radošājām lietām, ko jūs varat darīt.

4. Izmantojiet

Katrs izmantošanas veids palielinās jūsu dopamīna līmeni, kā arī jūsu endorfīnu un serotonins līmeni. Regulāras fiziskās aktivitātes samazina stresu, radīs prieku un padara mūs stiprākus, kas ir ļoti svarīgi, lai mūsu  ikdienas dzīve izdotos.

5. “Uztaisiet svītru”

Lai veiktu šo rakstu, mēs definēsim “svītra”, kā vizuālo atgādinājumu par to, cik reizes pēc kārtas esat darījuši kaut ko. Izveidojiet kontrolsarakstu un veiciet savus uzdevumus. Tas palielina jūsu dopamīna līmeni un liek jums justies laimīgākiem. Uztaisiet  kalendāru un pierakstiet mērķus, ko vēlaties paveikt šādās dienās un mēnešos. Tas arī palīdzēs jums uzzināt, cik daudz lietas ir  uzlabojušās no tām , ko jūs darāt.

6. Palieliniet Tirozīna līmenis

Tirozīns ir vissvarīgākais ķīmijas ražošanā dopamīnā. Tā  ir viena no 22 galvenajām aminoskābēm, kas tiek izmantota, lai izveidotu proteīnu organismā. Bez dopamīna, tirozīna, var arī palielināt norepinefrīnu līmeni.

Ir daudzi pārtikas avoti, kas var palielināt tirozīna līmeni organismā, piemēram, mandeles, avokado, banāni, arbūzi, zaļā tēja, un tumšās šokolādes.

7. Klausieties mūziku

Klausoties mūziku, var palielināt savu dopamīna līmeni, pat ja tas ir tikai pagaidu pieaugums. Tas liks jums justies pārsteidzošāk kādu laiku, bet tas nevar novest pie ilgstošas izpildes. Tieši tāpēc mūzika ir tikai viens no jūsu daudziem avotiem dopamīna.

8. Meditējiet

Meditācija palielina dopamīna koncentrāciju svairāk nekā kardiovaskulārie vingrinājumi. Tas nomierina prātu, palīdz jums justies labāk, un rada vairāk garīgo enerģiju. Ja jūs praktizējat meditāciju regulāri, jūs būsiet labi sagatavots, lai apkarotu ikdienas stresa situācijās.

9. Bagātinātāji

Ir daudz dabas bagātinātāji, kas palīdzēs jums palielināt savu dopamīna līmeni. Daži no tiem ir:

Acetil-L-tirozīns ir pamatelements dopamine. Veselīga deva uzlabos jūsu smadzeņu spēju ražot dopamīnu.

Ginkgo Biloba ir vēl viens papildinājums, kas ir labi pazīstama ar savu spēju palielināt dopamīna līmeni.

L-theanine palielinās daudz neirotransmiteru smadzenēs un dopamīns ir tikai viens no tiem. Zaļā tēja ir lielisks avots l-Theanine.

Kurkumīna (aktīvā sastāvdaļa kurkuma), tam arī ir spēja palielināt dopamīna līmeni smadzenēs.

10. Toksiska tīrīšana

Baktēriju un toksīnu uzkrāšanos Jūsu organismā vājina imūnsistēmu un nomāc dopamīnu.

loading...