Viņķele šodien nāk klajā ar skumju un nepatīkamu vēsti visai Latvijas tautai

Latvijā labi zināmā Veselības Ministre Ilze Viņķele sestdienas rītā savas partijas Kustība Par konkresā Buldoros uzrunāja savas partijas biedrus klātienē. Viņi acīmredzami neslēpa savu milzīgo sarūgtinājumu par piektdien Valdības pieņemto lēmumu aizliegt Rīgas maratonu. To ministre neatbalstīja, jo pilnībā akcentējās uz ekspertu sacīto, ka to varēja sarīkot droši un ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības un pasākumus.

Viņķeli uz pjedestāla sagaidīja aplausi, un iepriekšējie pārstāvji to publiski uzslavēja par paveikto Covid-19 pandēmijā.Viņa atzina, ka bija prieks būt kopā ar viņu, īpaši vakar valdības sēdē pēc tam. Ministrs atzina, ka viņa dalība partijas kongresā bija svētki un viņa sajūta bija tāda, ka “pēc tam, kad lācis un dzīvnieki vardarbīgi atpūtās, gan ķermenis, gan prāts satricinājās”.

Raksturojot pagājušajā piektdienā notikušo ar valdību, Ilze sacīja, ka līdz šim Covid-19 ir izdevies valdībā atbrīvoties no ideoloģijas, kas atšķiras no labklājības un nodokļu jautājumiem. “Vai pandēmija ir īstais laiks nodokļu maksātāju pāraudzināšanai mikrouzņēmumos?” Viņķele sacīja par saviem valdības kolēģiem patreizējā pandēmijas laikā.

Viņa atzina, ka faktiski politiķiem Covid-19 ierobežošana paļauties uz zinātni un ekspertu viedokli ir “absolūta apdrošināšanas polise”. Bet vakar valdība parādīja arvien lielāku satraukumu sabiedrībā. Lēmumu pieņemšana šajā jomā atšķiras no pavasarī pieņemtā “vertikālā veidā” pieņemtā lēmuma, kas nozīmē, ka valdība saka, ka visiem jādara viss.

Tomēr šī metode vairs nav iespējama, jo ir zināms vairāk šī vīrusa, un ar to jādzīvo ilgāku laiku un jācenšas bērnus pēc iespējas ilgāk turēt skolā un mazināt ekonomisko kaitējumu. Runājot par valdības emocijām, Viņķele sacīja: “Vakar valdīja bailes un nedrošība.” Ignorējot ekspertu viedokļus.

“Apliecinu, ka es ar Jura Pūces atbalstu darīšu visu, lai noturētu tālāk šo līniju. Lai ko tas man maksātu, es aizstāvēšu, ka ekspertu lēmumi ir pirmajā vietā,” teica Viņķele, kolēģu aplausiem pārtraucot viņas teikto. “Jūs dodat spēku un atbalstu, un pārliecību, ka politiku var veidot, balstoties uz pierādījumiem,” sacīja ministre partijas biedriem.

Avots

loading...