Tiek rosināta ideja par to, ka obligātas maskas būtu jāvelk visos veikalos, ēdināšanas nozarē un citur

Lai ierobežotu Covid-19, Latvijai var nākties apsvērt iespēju plašāk izmantot maskas sabiedriskās vietās, tostarp veikalos, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Strands universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis. Komentējot vakar atklātos Covid-19 infekcijas ierakstus, profesors norādīja, ka ir ļoti svarīgi zināt, vai šīs infekcijas ir izsekojamas.

“Ja inficēšanās gadījumi ir izsekojami un cilvēki, kuri bijuši kontaktā var pašizolēties, tad šis ir veids, kā ierobežot infekcijas izplatīšanos. Ja cilvēki nezina par inficēšanos un šie gadījumi nav izsekojami, tad tas ir ļoti draudīgi un var prognozēt, ka šī infekcija izplatīsies plašumā,” uzsvēra profesors un aicināja iedzīvotājus turpināt lejupielādēt mobilo lietotni “Apturi Covid”.

Briģis norādīja, ka pašreizējā valdība ir nolēmusi pakāpeniski atjaunot stingrākus epidemioloģiskos ierobežojumus atsevišķos Latvijas rajonos, un kopš vakardienas sabiedriskajā transportā visā Latvijā būtu jālieto maskas.

“Viens solis ir maskas sabiedriskajā transportā, taču stingrāk arī jāsāk domāt par citām situācijām, kur notiek cilvēku pulcēšanās, proti, veikalos, sabiedriskajā ēdināšanā un kultūras pasākumos,” norādīja profesors un piebilda, ka, piemēram, kopš trešdienas viņa pārstāvētajā RSU studentiem un darbiniekiem, ienākot augstskolas telpās, ir jābūt maskai.

Novērojumi sabiedriskajā ēdināšanā arī parāda, ka šajā apkārtnē ir relaksācija, un cilvēki vairs stingri neievēro attālumu starp diviem metriem. Profesors piebilda: “Mums noteikti vajadzētu pievērst uzmanību šiem jautājumiem.”

Lai saglabātu vispārējo izglītību, aktuāli jautājumi var būt stingrāki drošības pasākumi interešu izglītībā. Profesors norādīja: “Sākumā tika veikti stingrāki pasākumi, bet, ja pasākumi tika paplašināti, nodarbības tika atceltas.”

Kā ziņots, Covid-19 pēdējā dienā tika atklāts 109 cilvēku vidū Latvijā, kas ir visvairāk gadījumu vienā dienā, un par to tika informēts Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Pēdējā dienā kopumā tika veiktas 4416 Covid-19 pārbaudes. 2,47% no visiem vakar veiktajiem testiem bija pozitīvi.

SPKC norāda, ka šis rādītājs tiek uzskatīts par nozīmīgu Eiropas Savienībā, jo, pārsniedzot 3% slieksni, slimības izplatība tiek uzskatīta par ātru un nekontrolētu.

SPKC solīja sīkāku informāciju par jauno lietu sniegt vēlāk.

Avots

loading...