Superprodukti sportotājām

Superprodukti-sportotajam-1

Ar tiem ātri un veselīgi vari uzņemt gan ogļhidrātus, gan olbaltumvielas brīdī, kad maz laika. Tie noderēs gan pirms treniņiem, gan pēc tiem, ja nu vēl šajā dienā daudz kas jāpaveic, kam būs vajadzīga arī krietna deva enerģijas

Pilngraudu makaroni un olu makaroni
Makaroni ir ātri pagatavojami un tajos ir ļoti daudz ogļhidrātu – 100g pilngraudu makaronu ir aptuveni 70-80% salikto ohļhidrātu, vērtīgas šķiedrvielas un B vitamīns. Ar cieto kviešu miltu un olu makaroniem ir augstāka uztuvērtība nekā mīksto baltā maluma kviešu makaroniem, bet pilngraudu produkts ir un paliek vērtīgākais. Piemēram, uztuvērtība Lubella ražotajiem pilngraudu makaoriem Pelne ziarno.

Superprodukti-sportotajam-4  Banāni! Tajos ir gan vienkāršie, gan saliktie ogļhidrāti, un tas kādu laiku dod sāta sajūtu. Satur arī līdz 1,3% olbaltumvielu. Turklāt banānu viegli paņemt līdzi. Lai gan banāni ir barojoši, viens vidējs banāns satur mazāk nekā 110 kaloriju. Toties tajā ir divreiz vairāk ogļhidrātu nekā vienā apelsīnā, trīsreiz vairāk kālija nekā vienā ābolā.Banāns izdala dopamīnu, kas nodrošina laimes izjūtuSuperprodukti-sportotajam-5 Kama
Igauņu tradicionālais miltu ēdiens, to tagad ražo arī Dobeles dzirnavnieks. No kamas gatavo tādu kā brokastu musli, miltus uzbriedinot jogurtā, kefīrā vai rūgušpienā, kas papildus ātrajai maltītei dod piena olbaltumvielas un piena cukuru. Kamu gatavo no grauzdētiem zirņiem, kā arī rudziem, kviešiem, miežiem, kas sasmalcināti līdz miltiem līdzīgai konsistencei. Tā kā sastāvā ir zirņu pulveris, šajā miltu maisījumā ir nepieciešamas aminoskābes, kas vajadzīgas, lai organisms saražotu pietiekami daudz olbaltumvielu muskuļu atjaunošanāš procesam, ādas , matu, nagu veselībais, kā arī uzturētu ķermenī aktīvu vielmaiņu. Kamā ir daudz šķiedrvielu, kas palīdz gremošanai. Un vienlaikus tas ir produkts, no kura iegūst enerģiju, jo graudaugos ir daudz salikto ogļhidrātu. 100g produkta energētiskā vērtība ir 362 kcal. Satur ento kaudzi vitamīnu, fosforu, magniju un dzelzi. Viss kas vajadzīgs kārtīgai sportistei.Superprodukti-sportotajam-6  Kā gan bez piena produktiem.
Piena produkti ar paaugstinātu olbaltumvielu saturu. Laba izvēle ir sērija Piena spēks produkti – piens un kefīrs, ko ražos Smiltenes piens. Viegli lietojami pēc treniņa, kombinācija uztuvērtības ziņā ir lieliska. 100g sūkalu olbaltumvielu satur 9g olbaltumvielu, 4,4g ogļhidrātu, 08g tauku. Enerģētiskā vērtība 64 kcal. Vēl sastāvā – dzels, nātrijs, kālijs, kalcijs, magnijs un citi labumi. Vai neizklausas idēali sievietes?

loading...