Viņķele paziņo pavisam nepatīkamu vēsti tautai. Visticamāk nākamajā nedēļā varam sagaidīt stingrus un jaunus ierobežojumus

Pēc patreizējās situācijas vērojot Eiropas, kā arī Baltijas Koronavīrusa inficēto tendences, cilvēku skaits tuvakajās nedēļās visticamāk pieaugs, tomēr mums ir ļoti svarīgi nepieļaut strauju pieaugumu, tieši tā Latvijas Televīzijas šovam “Šodienas jautājums” paziņojusi veselības ministre Ilze Viņķele. Viņa norādījusi, ka attiecībā uz ierobežojumiem varot tikt cauri, ja visi godīgi ievērosim obligātos noteikumus, kā pirmo minot to, ja būs klepus vai iesnas, nekavējoties palikt mājās un neiet uz darbu, vai skolu. 

Ilze Viņķele silti iesaka pilnīgi visur, kur tas ir iespējams, strādāt attālināti, pieminot, ka Veselības Ministrija aicina izmantot Covid-19 testēšanas plašās iespējas. Tāpat esot iespēja noorganizēt speciālus izbraukumus, kad uz darbavietu vai citu vietu ierodas testēšanas vienība un testu veic visam kolektīvam.

Tāpat Veselības Ministrija sadarbībā ar visām atbildīgajām iestādēm strāie testu lielās jaudas palielināšanas. Pagaidām Latvijā vidēji tiekot veikti ap 2000 līdz pat 2500 testu, kas jau ir ievērojami liels skaitlis, taču pastāv iespēja, ka tas varētu vēl palielināties.

Ja runa iet par skolām un pulcēšanās ierobežojumiem, pagaidām īstas skaidrības vēl nav, tomēr ja kādā no klasēm tiks kontatēta inficēšanās ar vīrusu, tad izolēta tiks visa klase un mācības obligāti notiks attālināti.  

Tāpat iepriekš jau izskanēja informācija, ja inficēto skaits pārsniedz veselus 3% no testēto skaita, tad ir uzskatāms, ka infekcija visā valstī izplatās pilnīgi nekontrolēti. Tomēr Viņķele uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi katru inficešanās skaita pieaugumu vērtēt ļoti individuāli, lai nav tā ,ka dēļ saslimšanas vienā konkrēta uzņēmumā jāieviess ierobežojumi visā valstī, tomēr gadīties varot viss…

Tomēr ja būtu nepieciešams atjaunot ierobežojumus, tad pavisam noteikti atkal tiktu samazināts pulcēšanās skaits, tāpat būtu ierobežojumi izklaides vietās.

Tāpat tika atbildēts uz jautājumu, kādēļ 10 dienu pašizolāciju nevar aizstāt ar Koronavīrusu testu, Ilze Viņķele noradīja, ka tas neesot efektīvi. Ir pat bijuši gadījumi, ka cilvēks tiktiešām atgriežas no ārzemēm, veic testu, kas ir negatīvs, tomēr vēlāk parādās simptimi un veicot atkārtotu testu, tas jau ir izrādījies pozitīvis, norādījusi Viņķele.

Nobeigumā Minitres piebilda, ka jau ir pagājis pusgads kopš Latvija ir sākusi cīņu ar pandēiju un līdzšinējā stratēģij, kura rūpīgi ļauj ieklausīties epidemilogu teiktajā ir bijusi ļoti veiksmīga un noteikti tiks turpināta arī turpmāk.

Avots

loading...