Infektologs Dumpis nāk klajā ar nepatīkamu paziņojumu tautai – Vai nākamnedēļ būs spēkā jauni ierobežojumi?

Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis aģentūrai LETA sacīja, ka izklaide telpās, kurās dalāsar  alkoholiskajiem dzērieniem, inficēšanās risks ir īpaši augsts.

Viņš uzsvēra, ka, pulcējoties telpās, ir svarīgi ievērot attāluma un apmeklējuma ierobežojumus. Pēc infekcijas ekspertu domām, tas pats attiecas uz amatieru grupām un sporta aktivitātēm, kā arī uz visām pārējām ietām, kur kopā saiet liels cilvēkus skaits.

“Atšķirībā no pavasara, tagad mēs zinām, ka vislielākais inficēšanās risks ir tieši saistīts ar cilvēku savstarpēju intīmu un skaļu, kopīgu dziedāšanu, šķaudīšanu vai klepu, savukārt infekcijas risks uz tādām virsmām kā veikali vai darbavietas ir daudz mazāks. “stāsta Dumpis.

Vissvarīgākais jautājums ir tas, kā ievērot esošos ieteikumus par attālumu un roku mazgāšanu. Infektologi iesaka: “Visiem, kas satiekas ar citiem cilvēkiem, jāinstalē lietotne Stop Covid.” LETA ziņoja, ka Veselības ministrija (EM) šobrīd plāno saglabāt esošos ierobežojumus. Vienlaikus Veselības ministrija uzsvēra nepieciešamību tos ievērot atbildīgi.

Tāpēc Izglītības ministrija aicina darba devējus pēc iespējas atjaunot tāldarbu. Darbavietā būtu jāapsver arī citi preventīvie pasākumi, piemēram, darbinieku mudināšana nevajadzīgi pulcēties sabiedriskās vietās un attālinātu darbnīcu rīkošana.

Veselības ministrija paziņoja, ka rūpīgi analizē situāciju ar epidemiologiem.Šobrīd Covid-19 izplatība Latvijā tiek kontrolēta. Tas nozīmē, ka ir labi zināms, kur ir inficēti cilvēki, un liela daļa no viņiem ir inficēti ārzemēs.

Avots

loading...