Vinķele nāk klajā ar baisu paziņojumu – Tagad varēsim sagaidīt jaunus un ļoti stingrus ierobežojojumus

Pašlaik nopietni jāņem vērā, ka izvērtējot Eiropas, kā arī Baltijas valstis un to kopējās Koronavīrusu tendences, tad cilvēku skaits jau tuvākajās nedēļās ar lielu iespējamību vēl augs un tās diemžēl ir ļoti sliktas un nepatīkamas ziņas. Tomēr uz doto brīdi ļoti svarīgi ir nepieļaut to, lai šis straujais pieaugums nepaliek aizvien lielāks, tādējādi kontrolējot situāciju. Tā izteikusies Veselības Ministre Ilze Viņķele, kura uzskata, ka situācija pašlaik jau ir gana nopietna.

Veselības Ministre skaidri un gaiši norādīja, kas gaidāms uz ierobežojumiem. Iesākumā viņa minēja, ka labākajā gadījumā varēsim tikt cauri, ja cilvēki pavisam godīgi ievēros visus obligātos noteikumus un pasākumus, taču kā izrādās tas nemaz neiet tik viegli cauri, kā gribētos. Vēl papildus viņa uzsvēra, ja būs klepus, iesnas vai vienkārši slikta pašsajūta, tad vislabāk palikt mājās un neiet uz darbu vai skolu, kā arī uz citām vietām.

Papildus tam viņa atklāti sacīja, ka visur, kur tas iespējams – strādāt attālināti. Un noteikti visiem, kuriem ir nepieciešams, vajadzētu izmantot Veselības Ministrijas Covid-19 plašās testa iespējas, lai pārbaudītos. Pašlaik vajadzības gadījumā būs pat iespēja noorganizēt konkrētus izbraucienus pat uz darba vietām, kur konkrētais tests tiks veikts pilnīgi visiem tās darbiniekiem, šādā veidā pārbaudot pilnīgi visus.

Veselības Ministre jau norādīja, ka tiks strādāts pie testa jaudas palielināšanas, tas skaidrojams ar to, ka Latvijā ik dienas tiek veikti 2000 līdz 2500 testu un šis cipars var turpināt augt.

Bet ja runa iet par pulcēšanās vietās, tad šie ierobežojumi arī nedaudz jau ir samazināti, tomēr ne tik jūtami, lai iespaidotu ikdienas dzīvi. Galvenokārt ja kādā skolā kāds inficēsies ar vīrusu, tad visa konkrētā klase tiks izolēta un mācības notiks attālināti.

Jāņem vērā, ka patreizējais maratons arī tika atcelts, jo nebija garantijas, ka tas nevar radīt papildu briesmas, atliek gaidīt, kas sekos tālāk.

loading...