10 pasaules dārgākās jahtas

Ja esi tik bagāts, ka īsti nezini kur likt naudu, tad dažas no iespējām ir iegādāties pašam savu pilsētu, māju, kurā nedomā dzīvot, dārglietām izrotātu un apzeltītus auto, kas maksā vairāk kā lielākajai daļai cilvēku mājas. Dažs labs tik ļoti ir neziņā, ko darīt ar tādu naudas daudzumu, ka nopircis pats sev privāto salu (iespējams, ka jau nojautāt, ka runāju par Ričardu Brensonu). Šoreiz apskatīsim 10 dārgākās jahtas. Šīs visas jahtas ir taisītas uz speciālu pasūtījumu un pēc individuālām vēlmēm, tāpēc otru tādu nesanāks atrast. Visās ir pieejamas pilnibā visas ērtības kā mājās un pat vēl vairāk, piemēram, helikoptera nosēšanās laukumu un nelielu zemūdeni.

rising-sun

10. The Rising Sun – 200 miljoni ASV dolāru

Šo jahtu iegādājās Larjs Elisons (Larry Ellison), kompjūteru un tehnoloģiju giganta Oracle īpašnieks. Tiesa, vēlāk viņš šo jahtu pārdeva mūzikas un filmu magnātam Deividam Gefenam (David Geffen). Šo jahtu drīzāk varētu nosaukt par peldošo savrupmāju. The Rising Sun ir aprīkota ar gandrīz pilnībā visām iedomājamām ekstrām, piemērm, basktebola laukums, kas darbojās arī kā helikopteru nosēšanās laukums. Kopumā jahtai ir 5 stāvi, kuros izvietoti 82 istabas, papildus aprīkota arī ar 4 dzenskrūvēm, kas atklātā jūrā ļauj sasniegt ātrumu līdz 53km/h.

seas

9. Seven Seas – 200 miljoni ASV dolāru

Stīvena Spīlberga (Steven Spielberg) mega jahta tika uzbūvēta Nīderlandes kuģubūvētavā Oceano. Tā tika būvēta pilnībā pēc visām viņa vēlmēm. Uz jahtas atrodas pašai savs baseins, kurš ir izgatavots no stikla un ir 4.5m dziļš, no ārpuses baseina stikla malas tiek izmantotas arī kā TV ekrāns. Vēl uz jahtas atrodas sporta zāle, kas ir aprīkotas labāk kā liela daļu sporta zāļu Latvijā un helikopteru nosēšanās laukums. Vienlaicīgi uz jahtas ir iespējams uzņemt un izvietot 12 viesus, par kuru labsajūtu rūpējās 26 jahtas apkalpes locekļi.

lady

8. Lady Moura – 210 miljoni ASV dolāru

Šīs jahtas īpašnieka vārdu neuzdrošinājos pārtulkot – Nasser Al-Rashid, kāds Saūda Arābijas multi-milardieris.

Jahtas nosaukums uz jahtas ir veidots no 24-karātu zelta

un kā jau pieklājās šāda mēroga jahtām, tai ir arī helikoptera nosēšanās laukums. Daudz vairāk informācijas ir pagrūti par šo jahtu atrast, bet Jūs paši jau variet iedomāties kāda greznība, komforts, izsmalcinātība un ekstras varētu būt jahtā, kura maksā virs 200 miljoniem dolāru.

al-mir

7. Al Mirqab – 250 miljoni ASV dolāru

Jahtas īpašnieks ir Kataras premjerministrs. Ja jau iepriekšējās jahtas ipašnieka vārds bija interesants, tad šo nemaz neuzdrošināšos izrunāt skaļi – Hamad bin Jassim Bin Jaber Al Thani. Jahtas dizaineris ir Tims Hejvūds (Tom Heywood). Kopumā uz tās atrodas 10 apkalpes locekļi, kas vienlaicīgi var uzņemt un apkalpot līdz 24 viesiem. Te atrodas arī 2 VIP istabas, kuras ir speciāli radītas priekš jahtas īpašniekiem. Al Miraqab ir arī pašai sava kino zāle, solārijs, baseins un kur nu bez helikoptera nosēšanās laukuma.

Dilbar-02-big

6. Dilbar – 263 miljoni ASV dolāru

Ališers Usmanovs (Alisher Usmanov) ir krievu biznesmenis, kas šo jahtu iegādājās 2008.gadā pēc speciāla pasūtījuma. Jahta savu vardu ir ieguvusu pateicoties biznesmeņa mātei. Arī šīs jahtas dizaineris ir slavenais Tims Hejvūds Tim Heywood). Dilbar spēj vienlaicīgi uzņemt 20 viesus un kopējā apkalpe sastāv no 47 cilvēkiem.

al-said-yacht-2104

5. Al Said – 300 ASV dolāri

Al Said korpuss un struktūra ir veidota no alumīnija un ir tikusi nosaukta sava īpašnieka vārdā – Omanas Sultāna Qaboos bin Said Al Said. Kad tā tika sākta buvēt (2007.gadā), tad tobrīd tā bija otra lielākā jahta pasaulē. Tā vienlaicīgi spēj uzņemt 70 viesus, bet kopējais apkalpojošā personāla skaits ir 154.

super

4. Superjahta A – 323 miljoni ASV dolāru

Andrejs Melničenko (Andrei Melnichenko) ir krievu miljardieris un reizē arī šīs unikālās un veinrezējās jahtas īpašnieks. Jahtu būvējā Philppe Starck. Šīs jahtas īpašnieks nav pieturējies pie saukļa – jo lielāks, jo labāks un pasūtīja salīdzinoši mazu jahtu. Kopējā ietilpība ir 14 viesi un 43 apkalpes locekļi.

dubai

3. Dubai – 350 miljoni ASV dolāru

Šīs jahtas ceļš uz noķļūšanu pasaules plašajos ūdeņos ir bijis gana garš un sarežģīts. Sākotnēji to pasūtīja Brunejas princis vārdā Jefri Bolkiah 1996.gadā. Neilgi pēc tam tā būvniecība tik pārtraukta, jo princim vairs nebija naudas šādai greznībai. Pēc piecu gadu pārtraukuma, 2001.gadā šeihs Mohammd bin Rashid Al Maktoum, kurš ir arī reizē premjeministrs Apvienotājiem Arābu Emirātiem pārņēm šo projektu un noveda to līdz galam. Tagad šajā mega jahtā ir peldēšanas baseins, helikopteru nosēšanās laukums un pat SPA zona, lai relaksētos no ikdienas saspringuma. Iepriekš jahtai tika doti tādi vārdi kā – Platinum, Panhandle and Golden Star, līdz beidzot tā tika nosaukta par Dubai. Kopumā jahtā ir 162m gara un kopā ar apkalpes locekļiem vienlaicīgi spēj uzņemt 115 viesus.

yacht

2. Eclipse – 800 miljoni dolāru

Šī jahta ir jau daudz izteiktākā līdere starp saviem konkurentiem uz dārgākās jahtas statusa iegūšanu. Oriģināli šāda jahta maksā uz pusi mazāk, bet pateicoties augstajām prasībām, tās cena galarezultātā ir dubultojusies.

Šo 160m garo jahtu apkaplo personāls 70 cilvēku sastāvā, tajā kopumā ir 24 viesu istabiņas, 2 helikopteru nosēšanās laukumi un pat mini zemūdene.

Jā, jūs izlasījāt pareizi un neesmu pārteicies – zemūdene. Kāpēc gan neaiziet uz privātu bāru, neuzjaukt kādu gardu kokteilīti un nenolaisties okeāna dzelmēs savā privātajā zemūdenē.  Ak jā, aizmirsu pieminēt, ka šīs jahtas īpašnieks ir viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem – krievu multi-miljardieris Romāns Abrahimovičs. Eclipse izceļās vēl ir kādu ļoti īpašu iezīmi – tai ir uzstādītas jaunākās tehnoloģijas aizsardzības ziņā, jo aprīkota ar dažādām sistēmām, kas pasargā jahtas īpašnieku no paparaci, piemērma, speciāla lāzersistēma meklē tuvumā esošās kameras un raida to virzienā starus, kas izgaismo visas bildes. Jahta tika būvēta pilnīgā slepenībā Hamburgā, Vācijā un pēdējo reizi tā arī ir tikusi manīta tieši Hamburgā, Blohm+Voss piestātnē, lai veiktu kādus pārbuves darbus.

history-supreme

1. Histury Supreme – 4,8 miljardi ASV dolāru

Jā, jūs izlasījāt pāreizi – šī jahta maksā 4,8 miljardus ASV dolāru un ir dārgākā privātā jahta pasaulē. Tās īpašnieks ir kāds anonīms Malaizijas biznesmenis. Jahta savu cenu ir ieguvusi pateicoties tam, ka zelts tajā ir izmantots vairāk kā Latvijai ir noglabāts zelta rezervēs.

Kopējais zelta svars, kas ir izmantots šajā jahtā – 100 000 kg (!!!), nav aizmirsts arī par citiem dārgakmeņiem kā platīnu, vēl ir padomāts arī par mazu meteorīta gabalu un pat īstu T-Rex dinozaura kaulu.

Zelts šajā jahtā ir visur, sākot ar korpusu un beidzot pat ar enkuru un ēdampiederumiem. Protams, ka jahtas dizainā ir izmantoti arī vesela kaudze citu dārgakmeņu,  Ja arī Tev kontā ir pāris lieki graši, tad vari mēģināt pārspēt šadu izšķērdību un iekļūt šī topa pirmajā vietā.

loading...