12 Bīstami Veidi, Kā Jūsu Organsisms Mēģina Pateikt, Ka Jūsu Aknas Ir Smagi Bojātas

1. Nogurums un vispārējs vājums
Patiesībā viena no agrīnām un acīmredzamām aknu bojājumu pazīmēm pastāvīgi ir nogurums un vājums. Citiem vārdiem sakot, ķermenim ir jāstrādā smagāk, un jums būs nepieciešams vairāk atpūsties, ja aknas nav labā stāvoklī. Tas notiek, palielinoties asinsrites toksīniem, kurus nevar noskaidrot, jo aknas nevar pienācīgi atbrīvoties no toksīniem. Ja Jums rodas simptomi, meklējiet medicīnisko palīdzību, jo īpaši, ja ir agrīnas aknu bojājuma pazīmes.

2. Apetītes trūkums
Tas rodas žults trūkuma dēļ, kas palīdz sadedzināt taukus. Bet, ja pārtika netiek pareizi sagremota, var rasties apetītes trūkums, kā arī smags svara zudums. Ieteicams apmeklēt ārstu, ja Jums ilgstoši ir kāds no šiem simptomiem.

8

3. Gremošanasproblēmas

Aknas ir svarīga gremošanas procesa sastāvdaļa, jo tā faktiski veido žulti, kas palīdz barības vielām, labāk apstrādā un absorbē tievo zarnu. Bet, ja aknas nespēj pārstrādāt vai saražot vajadzīgo daudzumu žulti, jums var attīstīties gremošanas traucējumi un caureja.

Turklāt, ja žults tiek ražots pa maz, jūs varat arī piedzīvot taukainas pārtikas un alkoholu nepanesību, kairinātu zarnu sindromu, vēdera uzpūšanos, žultsakmeņus un aizcietējumus. Ņemiet vērā, ka, ja kļūst smagāk, jums būtu jāmeklē medicīniskā palīdzība.

4. Izmaiņas urīna krāsā

Gadijumos ja lietojat daudz šķidruma, bet tomēr urīns ir tumšā krāsā, tā varētu būt viena no agrīnajām zīmēm par aknu bojājumiem.

Tā kā var tikt palielināts bilirubīna līmenis asinīs, urīns var izskatīties dzintarkrāsā, brūnā vai oranžā krāsā.

Ir labi zināt, ka urīnceļu infekcijas, dehidratācijas, enzīmu trūkums, antibiotiku lietošanas blakusparādība, B vitamīna piedevas vai nieru darbības traucējumi var radīt tumšu urīnu.

5. Izmaiņas izkārnījumos

Izkārnījuma krāsa mainās, jo žults netiek pietiekami saražota jo ir nepareiza aknu darbība.

Tā vietā, lai būtu brūns, tas var kļūt māla krāsa, gaiši dzeltenā vai pelēkā. Neuztraucieties, ja tas notiek periodiski, jo tas nav bīstami, bet, ja tas bieži notiek, ieteicams apmeklēt ārstu.

6. Dzelte

Dzelte ir dzeltena krāsa uz ādas, pirkstu galiem, mēles un acīm. Tas notiek sakarā ar paaugstinātu bilirubīna daudzumu asinsritē un ķermeņa audos, ko parasti izdala žults.

Turklāt dzelte var arī norādīt uz aizkuņģa dziedzera vai žultspūšļa problēmām. Tāpēc, cik ātri vien iespējams, meklējiet medicīnisko palīdzību gadījumā, ja Jums parādās šis simptoms.

7. Izmaiņas vēderā

Sāpes vai krampji vēdera apakšdaļā vai sajūta, ka  vēders uzpūties var norādīt, ka jums ir ascīts un aknu darbības traucējumi. Turklāt ascīts ir viens no agrīniem aknu bojājuma simptomiem, kas nozīmē, ka šķidrums ir izveidojies vēdera dobumā. Patiesībā notiek aknu vai aknu cirozes bojājumi.

No otras puses, jūs varat arī iegūt ascītu no traucējumiem, kas nav saistīti ar aknām, tādēļ ir ieteicams konsultēties ar ārstu, ja rodas šis simptoms.

8. Šķidruma aizture

Tā ir arī viena no agrīnām aknu bojājumu pazīmēm, it īpaši tā izpaužas potīšu apvidū un kāju pēdās. Turklāt tas ir līdzīgs ascītam, izņemot to, ka šķidrums ir veidojies apakšējo ekstremitāšu ārējos audos. Tomēr ir daudz citu šķidruma aiztures gadījumi, piemēram, hormonālo nelīdzsvarotību, nieru darbības traucējumu, limfātisko slimību un sirds mazspēju gadijumos. Tāpēc tiek ieteikts apmeklēt veselības aprūpes speciālistu, ja tiek novērotas šīs pazīmes.

9. Palielinātaādas 

Tas ir fakts, ka āda paliek jūtīgāka aknu bojājumu gadījumā, kas parasti izraisa ādās niezi un pārslas, kas paaugstina jūtibu pret pieskaršanos. Jums var parādīties palielināti asinsizplūdumi, kā arī vēnu redzamība.

10. Vēdera sāpes

Šādā gadījumā var rasties sāpes krūšu kaula labajā augšējā stūrī, kur atrodas jūsu aknas. Proti, ja jūsu aknām ir darbības traucējumi, tad  skartajā zonā var būt sāpes vai jutīgums.

11. Zarnu asiņošana, aizcietējums vai caureja.

Tā kā aknas veido asins recēšanu un bez tiem var rasties iekšējā asiņošana, kas saistīta ar caureju vai aizcietējumiem.

Bet tas nav pilns agrīno aknu bojājumu pazīmju pilnais saraksts. Piemēram, nepareizi funkcionējoša aknu darbība var izraisīt arī problēmas ar dzimumhormonu līdzsvaru,kad vīrieši varētu audzēt krūtis, un gan sievietes, gan vīrieši var ciest no dzimumtieksmes zaudējumiem. Ja Jums rodas problēmas, kas ilgst ilgāk un liek jums justies slikti, konsultējieties ar savu ārstu.

loading...