Amatpersonas nosoda Gruzijas separātiskajā Dienvidosetijas reģionā notiekošās “parlamenta vēlēšanas”

Gruzijas separātiskajā Dienvidosetijas reģionā, ko Tbilisi un lielākā daļa starptautiskās sabiedrības uzskata par Krievijas okupētu Gruzijas teritoriju, svētdien notiek “parlamenta vēlēšanas”, kurās uz piecu gadu termiņu paredzēts ievēlēt 34 deputātus.

Gruzija vēlēšanas nosodījusi kā nelikumīgas, uzsverot, ka tās ir pretrunā ar starptautisko tiesību pamatprincipiem un tām nevar būt nekādu tiesisku seku. Arī visu triju Baltijas valstu ārlietu ministri svētdien norādījuši, ka neatzīst šīs vēlēšanas, un apliecinājuši atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai.

Kā teikts Gruzijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā, vēlēšanas uzskatāmas par “vēl vienu bezjēdzīgu Krievijas un tās okupācijas režīma mēģinājumu leģitimēt pret gruzīniem vērsto etnisko tīrīšanu, nelikumīgu Gruzijas okupāciju un vardarbīgu tās suverēno robežu mainīšanu”. Ministrija arī norāda, ka vēlēšanas tiek rīkotas apstākļos, kad no okupētajām teritorijām izraidītajiem bēgļiem joprojām nav tiesību atgriezties mājās, savukārt Dienvidosetijā dzīvojošajiem cilvēkiem jāsaskaras ar cilvēka pamattiesību un brīvību pārkāpumiem.

Tā aicinājusi starptautisko sabiedrību dot šīm vēlēšanām pienācīgu novērtējumu un vienlaikus mudinājusi Krievijas Federāciju pildīt savas starptautiskās saistības un atvilkt savus spēkus no Gruzijas teritorijas.

“Latvija neatzīst tā dēvētās vēlēšanas Krievijas okupētajā Gruzijas reģionā, Dienvidosetijā,” vietnē “Twitter” svētdien norādījis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Tādu pašu viedokli pauduši arī Lietuvas ārlietu ministrs Lins Likevičs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, kurš uzsvēris, ka Dienvidosetija ir neatņemama Gruzijas teritorijas sastāvdaļa.

Šobrīd 60% mandātu Dienvidosetijas parlamentā kontrolē prezidenta Anatolija Bibilova partija “Vienotā Osetija”, kas, domājams, arī turpinās pārvaldīt separātisko reģionu, kuru kopš 2008.gada kara atzinusi tikai Krievija un vēl trīs valstīs – Nauru, Nikaragva un Venecuēla.

loading...