Atklājās, ka tomēr ne visi pensionāri saņems solīto 200 Eiro pabalstu

Jau iepriekš tika runāts par to, ka Ramona Petraviča intervijā ar Latvijas Radio, izteicās, ka visticamāk pensionāri tiks mudināti saņemt 200 Eiro, kas tad jau pašlaik arī ir apstiprināts un ar to viss ir skaits, tomēr nepatīkamā daļa ir tā, ka visticamāk tiks noteikti konkrēti pensijas sliekšņi. Viņa atzina, ka pensionāri atbalsta naudu saņems, taču runa tie tieši par izveidotā naudas sliekšņa līmeni.

Viņa piebila : “Galvenais fakts šajā gadījumā ir tas, ka atbalsts šāda pabalsta izmaksai ir saņēmts. Tagad ir tikai jāveic visi aprēķini un jāsniedz piedāvājums”. Kā jau zināms, tad priekšlikums par 200 Eiro atbalstu pensionāriem un invaliditātes pensionāriem un cilvēkiem, kuri saņem valsts sociālās nodrošinājuma pabalstus, tika atbalstīts, kas ir labā ziņa.

Pie tam Latvijas Pensionāru federācijas galvenā prezidente Aija Barča aģentūrai LETA jau sacīja to, ka federācija ļoti regulāri apmainās ar ziņām un atzinumiem, kā arī ierosinājumiem ar Labklājības ministriju. “Mēs piekrītam ministriem, ka gados vecākiem cilvēkiem, kuri mēnesī saņems 1000 vai pat 2000 eiro” var būt pietiekami daudz naudas un ļoti mazu pensijumu atbalsts ir ļoti nepieciešams.” Tieši tāpēc viņa uzskata, ka nosakot atbilstību, jāņem vērā pensiju slieksnis 600 – 700 Eiro lielumā.

Tieši pēc viņas teiktā, šāda konkrēta tipa atbalsts pagaidām izmaksās apmēram 107 Miljoni Eiro. LPF galvenais priekšsēdētājs izteicās : “Tomēr premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV)” sacīja, ka mums ir vairāk naudas nekā jebkad agrāk. Tieši tāpēc mums ir jāatbalsta tie, kuriem tiešām ir nelieli ienākumi, jo tas ir pats būtiskākais.

Tieši pēdējā laikā abas puses cieši cīnījās par konkrēto priekšlikumu maksāt dažādus pabalstus cilvēkiem. Pēc ilgām debatēm tika apstiprināts vienreizējs pabalsts 500 Eiro apmērā un kopumā naudas ziņā tas izmaksāta ap 182 miljoniem eiro.

Pats svarīgākais šajā visā ir tas, ka ir nolemts pensionāriem šo naudas slieksni, jo bagātajiem pensionāriem lūk ir pietiekami lielas pensijas, tieši šī iemesla dēļ esot izdomāts konkrētais priekšlikumus veidot naudas slieksni, lai nauda aizietu pie tā, kuriem tiešām to ļoti vajag.

Avots

loading...