Atšķirības starp sievietēm un vīriešiem – sērijveida slepkavām

Zinātnieki ir izpētījuši galvenās sakarības un atšķirības starp sieviešu un vīriešu sērijveida slepkavām. Jāsecina, ka atklājumi ir diezgan paredzami un loģiski.

  1. Vīriešu kārtas sērijveida slepkavas bērnībā ir cietuši no fiziskās vardarbības, bet sievietes cietušas no seksuālās vardarbības. Tas parasti ir galvenais iemesls, kāpēc ir radusies kāre pēc atriebības un cilvēks ir sācis nogalināt.
  2. Sievietes lielākoties ir vecākas par vīriešiem. Vīriešu aptuvenais vecums ir 20-30 gadi, turklāt, vairumā abu dzimuma pārstāvji ir izskatīgi.
  3. Sievietes savus upurus lielākoties pazīst, viņas mēdz strādāt par auklēm vai māsiņām, vai noslepkavo pat savus ģimenes locekļus, bet vīrieši parasti nogalina sev nepazīstamus cilvēkus, upurus izvēloties pēc nejaušības principa.
  4. Sievietes slepkavībai visbiežāk izmanto indes vai sazāļošanu, kamēr vīrieši slepkavo, izmantojot ieročus – pistoles un nažus.
  5. Atšķiras arī motīvs. Sievietes bieži vien noslepkavo naudas dēļ, bet vīrieši – seksa dēļ.
  6. Vīrieši tiek noķerti daudz biežāk nekā sievietes, jo sievietes retāk tiek turētas aizdomās.
  7. Sievietes slepkavības paveic upuru vai savās mājās, savukārt vīrieši to izdara ārā, uz ielas vai kādā citā noteiktā vietā.
  8. Vīrieši nogalina brutālāk un upuru ķermeņi tiek sakropļoti vairāk nekā gadījumos, ja slepkava ir sieviete. Tas ir saistīts ar ieroču izmantošanu.
  9. Sievietes slepkavību iepriekš izplāno, jo viņas savus upurus pazīst, bet vīrieši to izdara pēkšņi. Iespējams arī tāpēc vīriešus pieķer biežāk, jo viņi slepkavību neizplāno un atstāj daudz pierādījumu. 
loading...