Autobusā, kurš nonāvēja velosipēdistu brauca Autotransporta direkcijas pārstāvji

Ceturtdien, 6. augustā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Šņepstos negadījuma vietā autobuss sadūrās ar velosipēdistu, kurš negadījuma vietā uzreiz miris. Autobusā atradās Sabiedriskā transporta komitejas un Autotransporta vispārējās administrācijas delegācija, viņi devās uz Latgali, lai diskutētu par sabiedriskā transporta pakalpojumu iegādi.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte Jauns.lv informēja: „6. augustā pulksten 13.28 uz autoceļa P62 Riebiņu novadā Šņepstu ciemā notika sadursme starp autobusu „Scania” un velosipēdistu – 1972. gadā dzimušu vīrieti.

No gūtajām traumām notikuma vietā velosipēdists gāja bojā. Par šo faktu ir sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 260. panta 2. daļasm un šobrīd policija skaidro notikušā apstākļus.”

Krimināllikuma normas par satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu nosaka – ja cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi vai ja  persona nomirst, autobusa vadītājam var piespriest cietumsodu līdz astoņiem gadiem un atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Autotransporta biroja sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone Jauns.lv pastāstīja par negadījumu: “Viena no Autotransporta biroja funkcijām ir organizēt Sabiedriskā transporta padomes sēdes. Tāpēc, plānojot ārēju sanāksmi, Autotransporta birojs bija vērsts uz pieciem pārvadātājiem. Cilvēki veica cenu aptauju. Ua uzaicināja piedalīties cenu aptaujāšanā SIA B-Tour (viena no B-bus struktūrvienībām), kas attiecīgi sniedza šo pakalpojumu.

Negadījuma laikā sanāksmē piedalījās vairāki Sabiedriskā transporta padomes locekļi un Autotransporta biroja darbinieki, un viņu darbs bija īpaši vērsts uz sanāksmē apspriesto jautājumu saturu. Negadījumā necieta neviens autobusa pasažieris. “

“Ceļa posmā Preiļi-Aglona autobuss “Scania Irizar K400” ar valsts reģistrācijas numuru EA 4747 iekļuva ceļu satiksmes negadījumā.

loading...