Cietums Norvēģijā

Noteikti daudzi zina par Norvēģijas cietumiem, bet vai jūs zinājāt, ka šeit atrodas cietumi, kur apsargi iet pa priekšu ieslodzītajiem, nevis otrādāk, jā tu izlasīji pareizi. Norvēģijā cietums drīzāk ir kā viesnīca, protams ne lielākā daļa, bet tādu ir daudz. Lielākā daļa cilvēku to neatbalsta, jo uzskata ka ieslodzītie šeit nokļuvuši par konkrētu pārkāpumu jeb sodu, bet tā vietā viņi tiek lutināti labāk nekā cilvēki dažās, labās patversmēs.

Norvēģijā ir neskaitāmi augstas klases cietumi, ko noteikti nevarētu teikt par pašmāju cietumiem Latvijā, bet tā diemžēl ir dzīves realitāte.

Norvēģijā ir uzskats, ka atrodoties šādos apstākļos ieslodzītais labosies, jo būs dzīvojies labos apstākļos un turpmāk nākotnē vēlēsies dzīvot tik pat labi.

Dažos Norvēģijas cietumos ir pat speciāli veikaliņi, kuros ieslodzītie var ieiet nopirkt čipsus, kolu, saldumus un dažādas citas lietas, naudu viņi nopelna strādājot visvisādus darbus, bet kāpēc tik laba attieksme? To mums laikam būs grūti izskaidrot, augstākie pārstāvji vien apgalvo, ka viņu ”pārmācīšanas” metodes esot vislabākās un tādējādi cilvēki pēc cietuma vairs neatgriežas, bet gan sāk savu patstāvīgo dzīvi un bieži vien izsitas dzīvē uz augšu.

loading...