Izskatot koronavīrusa noteiktos ierobežojumus Kariņš ir paziņojis, ka ārkārtas situāciju valstī varētu turpināt

Lielākā daļa cilvēku jau gaida 12. maiju, jo viņi nevar sagaidīt ierobežojumu atcelšanu, lai viņi varētu sākt strādāt un atsākt normālu dzīvi. Diemžēl ir ziņojumi, ka ārkārtas stāvokli joprojām var saglabāt, jo valdība tikai nākamnedēļ pārskatīs ierobežojumus. To intervijā TV3 900 sekundes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pēc Krišjaniņa Kariņa teiktā, ir ļoti acīmredzami, ka šis bīstamais vīruss nekur nav pazudis un noteiktā laika posmā noteikti neizzudīs. Tāpēc noteiktos ierobežojumus ir iespējams atvieglot tikai pakāpeniski veicot stingrus piesardzības pasākumus. Kariņš skaidroja, ka, lai saaudzētu ekonomiku, jāmeklē ilgtspējīgi risinājumi cīņā ar koronavīrusu.

Viņš skaidri pateica, ka valdībai ir tikai divas iespējas: vai nu paplašināt valsts izsludināto ārkārtas stāvokli, tādējādi tikai pakāpeniski atvieglojot noteiktus ierobežojumus, vai arī atcelt ārkārtas stāvokli un pārnest daudzus ierobežojumus uz citiem likumiem un noteikumiem. Eksperti un juristi jau diskutē par to, kā labāk rīkoties, taču ir skaidrs, ka mums viss būs jādara soli pa solim, kaut kas jāvada un jāredz, kāda būs tā ietekme.

Viņš sacīja, ka 12. maijs, visticamāk, nebūs ārkārtas stāvokļa beigu datums, taču no šī datuma pakāpeniski tiks atviegloti daži joprojām spēkā esošie ierobežojumi. Galu galā šķiet, ka ierobežojumi lēnām tiks atcelti, nerīkojoties ļoti steidzīgi.

Kā mēs visi zinām, vadība ik pēc četrām nedēļām turpinās novērtēt četrus īpašus standartus, lai atceltu regulējumu. Viens no tiem ir par valsts epidemioloģiju. Otrais ir tas, kā veselības aprūpes sistēma reaģē uz akūtiem pacientiem un citiem izaicinājumiem. Trešais ir epidemioloģiskā situācija ārzemēs. Ceturtais ir atklāto gadījumu izsekošanas iespēja.

Avots

loading...