Ļoti svarīgs iemesls, kādēļ drēbes nekādā gadījumā nedrīkst žāvēs istabā! Tas var beigties ļoti slikti!

Šo vīrieti sauc Kreigs Maisers, kurš ir arī triju bērnu tēvs, kam tika diagnosticēta plaušu aspergiloze jeb smaga plaušu infekcija. Šo infekciju, slimību izraisa pelējuma sēnīte latīņu valodā Aspergillus.

Ārsts, šim vīrietim izrakstījis viņa apstākļiem piemērotu antibakteriālu līdzekli un protams,  aizliedzis veļas žāvēšanu iekštelpās. Kreigs sekoja ārsta norādījumiem un pēc gada jau izdevies nesaslimt atkal, pat sezonālajā laikā.

Šādu pelējuma sēnīšu rašanās iemesls ir viegli skaidrojams, jo iztvaikojot ūdenim par 30% palielinājas mitruma līmenis telpās un tādēļ, tiek radīti izcili apstākļi pelējuma sēnīšu sporu attīstībai.

Parasti viena izmazgāta veļas partija satur apmēram 2 litrus ūdeni. Tas parasti nerada nekādus veselības kaitējumus, draudus, taču tie pa visam ir bīstami cilvēkiem, kam ir vāja imūnsistēma un/vai astma.

Autoimūnu jeb HIV slimību pacientiem, kā arī pacientiem pēc ķīmijterapijas ir paaugstināts risks saslimt ar mums jau minēto plaušu aspergilozi, ko arī kā jau minēju izraisa pelējuma sēne.

Taču trakākais ir, ka plaušu aspergiloze var izraisīt letālas sekas. Tāpēc, ļoti ieteicams žāvēt drēbes, veļu vai nu pagalmā, vai nu uz balkona, lai sev nenodarītu šeit minētās šausmīgās infekcijas, slimības un, lai no šī varam izvairīties un neriskēt ar savu un citu veselību.

loading...