Mūsdienu realitāte – Okeāni paši sevi attīrīs no atkritumiem

   Tīrība ir svarīgākais aspekts mūsu dzīvē, bet vai kādreiz esam domājuši par mums nesaistošām lietām, piemēram, svešas pilsētas tīrību,  okeānu tīrību, kas netieši, bet tai pat laikā ietekmē mūsu dzīvi.
Japānā kāds 20 gadus vecs jaunietis ir izdomājis ideju par okeāna attīrīšanu. Viņš ir nācis klajā ar ļoti inovatīvu ideju, un tā jau tuvākajā laikā tiks izstrādāta Japānā.

the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-1

  Ar inovatīvu ideju iespējams jūs domājat ko neparastu, bet šī Nīderlandes puiša jaunā pieeja ir pa tiešām fantastiska, lai būtu izredzes gūt panākumus.the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-2Parasti vācot atkritumus ar mūsdienu tehnoloģijām, rodas tādas problēmas, kā ūdens iemītnieku aizskaršana, bet šis jaunais izgudrojams – Ocean Cleanup (Okeāna uzkopējs) ir izgudrots tā, lai tas neskartu zemūdens dzīvnieku dzīvi.the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-3Šī specifiskā ierīce spētu savākt apmēram 42% atkritumu no lielākajiem pasaules okeāniem tuvāko desmit gadu laikā, šis rādījums ir fantastisks, ja ņem vērā faktu, ka šī tehnoloģija ir pavisam jauna.

the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-5 Autori var tikai precizēt, bet viņu nosauktais cipars, kuru varētu savākt šīs iekārtas 10 gadu laikā varētu būt vidēji 70,320,00 kg plastmasas atkritumu, kas ir milzīgs skaitlis.

the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-6 Jau tagad uzņēmums ir uzstādījis 2000m izmēģinājuma sistēmu Japānā, un nu tā ir kļuvusi par garāko peldošo konstrukciju pasaulē.the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-7 Līdz 2016. gadam Japāna cer izvietot neskaitāmus šīs tehnoloģijas konceptus visos pasaules okeānos.
the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-8 Šī ir inovatīva ideja, kas ar okeāna straumes palīdzību spēj atkritumus aizvest tieši tam paredzētajā vietā, respektīvi sauksim to par uzsūcošo miskasti.the-ocean-cleanup-plan-boyan-slat-9Ocean Cleanup projekta tāmes izmaksas ir aptuveni 4,53 Euro par katru savākto Kg no jūras, kas ir tikai 3 procenti no izmaksām, kādas piedāvā citas tehnoloģijas, vai nav iespaidīgi ?

loading...