Policija vienā mašīnā pieķer cilvēkus no dažādam mājsaimniecībām. Šoferim milzīgs sods

Kurš to būtu domājis, ka tieši šim šoferītim nāksies saskarties ar tik milzīgu problēmu lērumu. Aizvadītajā nedēļas nogalē autovaditājam Tukumā ir piemērots ļoti iespaidīgs naudas sods par vairāku mājsaimniecību pārstāvju pārvadāšanu savā privātajā automašīnā, informējusi Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes galvenā pārstāve Dace Kalniņa.

Pati sākotnējā informācija liecina par to, ka svētdien Tukumā, Meža ielā 2001. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu BMW 320, kurā tad iekšā vēl atradās divas personas, kuras bija pilnīgi no dažādam mājsaimniecībām. Tomēr aiz šīs fakta slēpjas vēl kas nepatīkamāks, jo vai tad tiešām oficiāli ir atzīts, ka var sodīt autovadītāju par šāda fakta esamību?

Lai gan policija ir vienkārši atgādinājusi, ka atbilstoši Ministru Kabineta speciālajam rīkojumam par Ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ārkārtējās situācijas laikā konkrēti ir aizliegta pulcēšanās, izņemot speciālus pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros, kas tad ir pēc likuma atļauts.

Tāpat, ja ir nepieciešams nodrošināt personas aprūpi, vai ja konkrētā persona mājsaimniecībā dzīvo viena, tad šādā gadījumā ir pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros, jo savādāk tiek rupji pārkāpti noteikumi, kas visu situāciju var padarīt ļoti bēdīgu, ja tiek izsaukta policija un pārbaudīta fakta esamība.

Un kā beigās izrādās, tad policijā par notikušo jau ir sākts administratīvā pārkāpuma process. Pie tam, ņemot vērā to, ka persona šo pārkapumu esot izdarījusi apzināti, ticis pieņemts lēmums šim šoferim piemēros veselus 300 Eiro naudas sodu, kas tik tiešām ir ļoti iespaidīgs naudas sods, ņēmot vērā ne to, ka vadītajs nav dzēris vai pārkāpis jebkādus citu Ceļu Satiksmes noteikumus.

Internetā cilvēki komentāros gan steidz teikt, ka tā nevar būt, jo Likumdošanā nav tādu pantu par konkrētu atrašano mašinā un šim vīrietim pavisam noteikti ir japārsūdz lēmumus, jo šādi darīt vienkārši nevarot. Respektīvi lielālākā daļa cilvēku izsakās, ka autovadītāju sodīt nevarēja un nemaz nedrīkstēja, tomēr viņš ir ticis sodīts, tomēr kas tad notiks tālāk un ko Jūs darītu šādā tipa situācijā?

Avots

loading...