Rīgas Siltums Steidzami Brīdina visus iedzīvotājus! Sagaidāms vēl milzīgāks un straujāks cenu kāpums!

Kurš gan to būtu domājis, ka situācija varētu nonākt tik ļoti tālu, ka par apkuri nāksies maksāt pat vairākas reizes, nekā tas bija pērn, pie tam šajā situācijā cilvēkiem vienkārši nebūs izvēles un nāksies maksāt milzīgas summas, neskatoties uz to, ka cilvēkiem būs valsts atbalsts, taču tas segs tikai ļoti mazu daļu no visas kopējās summas, kas padara visu esošo situāciju vēl nepatīkamāku mums visiem. Šoreiz gan laiks aplūkot konkrētus piemērus par Rīgas Siltuma izplatīto brīdinājumu, kas nopietni parāda, ka situācija kļūst vēl sliktāka.

Pašlaik ticis paziņots, ka nākamajā apkures sezonā, kas sāksies jau salīdzinoši drīz, sagaidāms, ka “Rīgas Siltuma” (RS) siltumenerģijas tarifi noteikti vēl paliks lielāki, tā TV3 paziņoja Rīgas Satiksmes valdes loceklis Uģis Osis. Pie tam Osis atgādināja, ka 15. Augustā jau stāsies spēkā jaunais RS tarifs, kur attiecīgi maksa par siltumenerģiju varētu pacelties par aptuveni vēl 15%. Jāņem vērā, ka tas varētu būt milzīgs trieciens jau tā sāpinātajiem iedzīvotājiem, kuriem nākas maksāt vienkārši milzīgus rēķinus, tomēr tagad situācija būs vēl trakāka un lūk kādēļ.

Diemžēl sliktās ziņas ar to nemaz nebeidzas! Uzņēmuma pārstāvis atzina to, ka ar šo tarifa pieaugums varētu vēl neapstāties un ir sagaidāms vēl krietni lielāks kāpums arī pēc tam, kad Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija attiecīgi tālāk būs izvērtējusi Latvenergo iesniegto tarifu projektu, kas vēl vairāk ietekmēs RS tarifus. Līdz ar to, kopējā situācija paliek arvien sliktāka un tas pat vēl nav viss!

Attiecīgi tālāk uzņēmuma pārstāvis jau laicīgi mudināja individuālos, kā arī māju līmenī noteikti veikt siltumenerģijas taupīšanas pasākumus, ko vēl varot paspēt izdarīt un tas neesot nokavēts. Šoreiz gan jārēķinās, ka nākamajā apkures sezonā apkures izmaksas tomēr vēl turpinās celties un jau tagad ir skaidrs, ka patērētāju parādi krasi palielināsies par siltumu. Jau pašlaik tiek sludināti konkursi par RS kreditēšanu, lai varētu pilnībā nodrošināt finanšu pietiekamību, izteicās Osis.

Šobrīd RS ap pusi no siltuma ražo izmantojo gāzi, taču otru pusi izmantojot šķeldu. Šajā saistībā Osis izteicās, ka RS būvē jaunas ar šķeldu kurināmas katlumājas, lai vismaz, kaut kādā veidā varētu mīkstināt esošo situāciju, bet šajā apkures sezonā nebūs viegli nevienam.

loading...