Vai Tiešām Drīzumā Cilvēki Varēt Dzīvot Līdz 200 Gadiem? Šis Vīrietis Dzīvo Ar Mirušu Sirdi Jau Vairākus Gadus!

Tehnoloģijas attīstās ātrāk nekā jūs domājat, jau tagad ir tikušas veiktas sirds operācijas, kurā reālo sirdi aizstāj ar mehānisku ierīci, vai tas nozīmē, ka drīzumā spēsim dzīvot mūžīgi ? Turbīnas aizstāja slimu sirdi. Elektromagnētisko sirdi zinātnieki sākotnēji izstrādāja, lai slimai sirdij palīdzētu sūknēt asinis.

Nesen viņi spēruši soli tālāk – amerikānim Kreigam Lūisam pilnīgi izoperējuši sirdi un aizstājuši to ar jaunu mākslīgās sirds modeli. Viens turbīnas vietā jaunajai mākslīgajai sirdij ir divas turbīnas, kas pilda sirds kambaru funkcijas.

Virietis-dzivo-ar-2

 Jaunā mākslīgā sirds sūknē asinis pa ķermeni vienmērīgā plūsmā, tādēļ pulss nav sataustāms. Līdzšinējā ierīce palīdzēja slimai sirdij , bet tagad zinātnieki pirmo reizi izoperējuši cilvēka sirdi un to aizstājuši to ar elektromagnētisko sirdi. Jaunā ierīci varētu glābt miljoniem cilvēku dzīvību.

Virietis-dzivo-ar-3

Mākslīgā sirds iekustina asinis. Kreiga Lūisa krūtīs ievietotā mākslīgā sirds sastāv no divām metāla turbīnām. Abas turbīnās ir skrūve ar asī novietotiem magnētiem. Elektrība liek skrūvei veikt 10 000 apgriezienu minūtē. Tādējādi viena turbība sūknē asinis uz plaušām (mazais asinsrites loks), bet otra uz pārējo ķermeni (lielais asinrites loks) gluži tā pat kā vesela sirds.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...