Gatavojieties nēsāt maskas! Kariņš nācis klajā ar svarīgu paziņojumu un cilvēkiem tas nepatiks

Grūti iedomāties, ka situācija ir aizgājusi tiktālu, tomēr patreizējā situācija mainās ar katru dienu un esošie noteikumi “salauz” daudzu cilvēku dzīves. Daudzi ir palikuši bez darba, citiem nav ko ēst, nemaz nerunājot par rēķiniem un maksājumiem, kuri ir jāveic lielākajai daļai, ko gan cilvekiem iesākt? Protams, ka jāņem vērā fakts, inficēto skaita pieaugums joprojām ir pakāpenisks un tiek kontrolēts tomēr Kariņš nācis klajā ar paziņojumu.

Viņš izteicies, ka pats ikdienā nēsā speciāla tipa aizsargmasku ejot uz veikalu un pašlaik to pašu aicina darīt arī pārējiem cilvēkiem. Kariņš attālinātajā preses konferencē paziņoja, ka masku vilkšana nozīmē to, ka var tikt pasargāti citi cilvēki, neskatoties uz to vai esi, vai neesi slims ar vīrusu.

Tāpat viņš izteicās, ka pašlaik COVID-19 vīruss nemaz nav uzvarēts. Nav nedz kādu līdzekļu, zāles vai vakcinas, kas spētu iznīcināt specifisko vīrusu un tas visu situāciju padara ļoti sarežģītu un nepatīkamu. Tas norāda uz to, ka tagad cilvēkiem vienkārši būs tā nepieciešamība iemācīties sadzīvot ar esošo stāvokli un ierobežojumiem. Cilvēkiem vairāk vajadzēs uzmanīties un tas ir tikai normāli.

Viņš izteicās arī par to, ka drīzumā tapšot speciāla lietotne, kura informēs cilvēkus, ka ir atradušies kāda cita tuvumā, kam ir konstatēts COVID-19 vīruss. Un tā būs lieliska iespēja, lai laicīgi varētu iet uz pārbaudi un uzzināt vai esi inficējies, vai nē.

Kariņš šo lietotni ir salīdzinājis ar aplikāciju “Waze”, kuru izmanto autovadītaji, lai varētu izmantot GPS, ziņot par sastrēgumiem un avārijām, kā arī daudz ko citu. Ja daudzi cilvēki tiešām izmantos konkrēto aplikāciju, tas palīdzēs atrisināt milzīgo problēmu. Un tikai tad, kad atradīs vakcīnu, tad šī aplikācijas un lietotne vairs nebūs vajadzīga.

Kariņš izteicies, ka patreizējā laikā slimību otram var nodot pašam to nezinot un šis ir tas brīdis, kad privātuma politiku vajadzētu ziedot augstāku mērķa vārdā. Visbeidzot norādīja, ka esot smalki jāizdomā, cik ilgi varētu glabāt konkrtos datus par cilvēka pārvietošanos un laiku.

loading...