Valsts Ieņēmumu Dienests uzsāks pārbaudes uz autoceļiem, lai uzzinātu vai Tev ir skaidrās naudas klātbūtne!

Saistībā ar to, ka tiek kontrolēta skaidras naudas deklarēšana šķērsojot valsts robežu, Valsts Ieņēmumu Dienests plānos uzsākt pārbaudes uz lielākajiem Latvijas autoceļiem! Tā žurnāistiem atzinusi Valsts Ieņēmuma ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. 

Viņa paudusi cerību, ka jau 1. jūlijā stāsies spēkā grozījumi par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas, līdz ar to – tas nozīmē, ka ikvienai personao uz robežas nāktos deklarēt skaidru naudu sākot no 10 000 Eiro. Jaunie grozījumi paredz, ka šīm personām būtu jāpierāda šīs naudas izcelsme.

Jau iepriekš LETA ziņoja, ka Saeima minētos likuma grozījumus otrajā lasījumā atbalstījusi jau maijā. Piemēram, ja personas bagāžā tiks atrasti 10 000 Eiro skaidrā naudā, tad šim cilvēkam nāksies snieg paskaidrojumus par naudas izcelsmi no kurienes tā nākusi un kam tā domāta izmantot.

Ja konkrētajā brīdī radīsies kaut mazākās aizdomas, tad šo naudu varēs aizturēt un 30 dienu laikā lūgt precīzu paskaidrojumu un dokumentus par naudas izelsmi. Diemžēl, ja cilvēks nespēj iesniegt konkrēto informāciju, tad nauda vienkārši tiks konficēta, norādījusi Valsts Ieņēmuma Dienesta vadītāja. Tomēr arī tas nebūt nav viss, laiks parunāt par pārbaudēt uz autoceļiem!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...