Valsts prezidents visus ir brīdinājis! Sabiedrībai ir Jābūt gatavai – Var notikt viss!

Pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām Latvijai ir jāveic virkne drošības pasākumu un risinājumi, kas ļaus sagatavoties iespējamiem kiberuzbrukumiem, tā pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) apgalvo Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvijas amatpersonu un sociālā tīkla Facebook pārstāvju tikšanās bija noritēja veiksmīgi, un ir apstiprinājies, ka portāls ir gatavs sadarboties. Prezidents vērsa uzmanību arī uz citām sociālo tīklu platformām.

“Periodā līdz Saeimas vēlēšanām, kad informatīvā telpa, iespējams, tiks ļoti plaši izmantota, lai radītu kādu viedokli sabiedrībā ar mērķi ietekmēt vēlētāju prātus, ļoti būtiski ir organizēt darbu tepat Latvijā. Iespējami kiberuzbrukumi dažādām IT sistēmām, ļoti iespējams, arī politisko partiju mājaslapām,” skaidroja Valsts prezidents.

Ar premjerministru panākta vienošanās, ka valdība strādās pie idejas, kā nonākt pie institucionāla risinājuma, kura ietvaros tiks organizēts sociālo tīklu monitorings, koordinēts dažādu institūciju darbības, kā arī meklētas idejas, kā ierobežot un novērst pretlikumīgus vai ļaunprātīgus mēģinājumus ietekmēt Latvijas sabiedrību.

Bet tas esot tikai sākums, notikšot vēl trakākas lietas!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...