10 futūriski nākotnes auto

Mūsdienās mašīnas tiek masveidā uzlabotas un pārtaisītas tā, lai tās atbilstu vislabākajiem mūsdienu standartiem. Mūsdienās viss notiek ar mašīnām, cilvēki brauc uz darbu ar sabiedrisko trasnportu, kurā vietas pietiek desmitiem cilvēku. Varētu pat teikt, ka lielākā daļa cilvēku ir atkarīgi no mašīnām, jo bez tām nav iedomājama mūsdienu dzīve. Mēs ar mašīnām braucam uz darbu, apmeklējam draugus vai dodamies uz veikaliem. Automašīnas ir būtiska dzīves sastāvdaļa, un mēs no tām esam atkarīgi katru dienu.
10. Mercedes Benz BIOMEMercedes-Benz-BIOMEMercedes Benz bieži vien atrodas priekšgalā autombiļu tehnoloģijās, un tagad tās izskati tiek futūriski mainīti, un tas nav tikai faktiski, bet gan reāli. Biome automašīna, kas pirmo reizi tika atklāta Los Angeles Design Challenge izstādē. Šī ir pilnīgi unikāla ideja,  kā redzēt automašinu, gan ārēji, gan iekšēji. Mercedes Benz redz Biome kā iespējamo nākotni autorūpniecībā, izmantojot resursus, ko iespējas iegūt no dabas, izmantojot mūsdienīgākās tehnoloģijas. Pats būtiskākais ir tas, ka šī mašīna tiks taisīta no BioFibre materiāla, kas ir neticami viegls, bet tai pat laikā neticami spēcīgs.

9. Toyota iRoad

Toyota-iRoad


Daudzi auto uzņēmumi ir domājuši izpētīt personu mobilitātes spēkratus, kā iespējamo nākotnes automašīnu. Pēc būtības tās ir mazas automašīnas, kas spēj pārvadāt tikai vienu vai divus cilvēkus, koncentrējoties uz saspringtajām pilsētām, kur ar lielām mašīnām pārvietoties ir samērā grūti. Toyota jau lēnām jau izstrādā projektu, kas balstās un konceptu iRoad. Tas ir mazs un viegls, gandrīz kā motocikls ar blakus vāģi. Tas padara to ideāli piemērotu, priekš pilsētas ceļiem un lielajiem sastrēgumiem, kur ar šo mazo brīnumu ātri vien varētu tikt galā. Inženieri no Toyota ir arī pārliecināti, ka iRoad ir daudz drošāks, nekā ielas motocikli un Smart automašīnas, tas pateicoties spēcīgajam ārējam apvalkam un brīdināšanas sistēmas, kas autovadītājam palīdz izvairīties no problēmām.

8. Kia Pop

Kia-Pop-

Arī auto ražotāji aizvien vairāk un konkrētāk meklē iespējas izmantot mašīnās augstākas un labākās tehnoloģijas, lai darbinātu savus transportlīdzekļus, kā arī  palīdzētu cīnīties pret globālo sasilšanu, un, ierobežotu globālās sasilšanas problēmu, kas ir viens no svarīgākajiem aspektiem visā autobūvniecībā, kas tieši saistīta ar elektriskajām automašīnām. Kia demonstrēja savu atbildi uz elektromotoru ar Kia Pop, tikai šajā gadījumā ar atšķirīgu dizainu, kas izskatās vairāk zinātniks vai fantastikas filmu cienīgs. Šis elektromotors ļauj ceļot gandrīz 100 kilometrus ar vienu uzlādi, padarot to par ideālu transportlīdzekli pilsētās.

7. Toyota Nori

2010_LA_Design_Challenge_Toyota_NORI_Concept_01-1

Toyota  attīstīja ideju par Nori, kad viņi šo futūrisko autombiļa konceptu parādīja 2010 Los Andželosas izstādē. Tā, kā šis autombilis saņēmis neticami daudz pozitīvu vērtējumu, tas ticis laists tālāk. Nori ir attēlots ļoti atšķirīgs dizains, kā piemēram šasijas un vispārējā auto struktūra ir saistīta, nevis veidota no diviem atsevišķiem posmiem, kā tas ir mūsdienās. Tas palīdzētu Nori uzbūvēt par mazākām izmaksām, jo  tas patērē mazāk materiāla. Pie tam, tas ļoti ievērojami palielina izturību un samazina transprotlīdzekļa svaru, padarot to daudz efektīvāku. Šajā futūriskajā transportlīdzeklī tiek izmantotas arī saules baterijas ieausti materiāli, kas ļauj uzglabāt enerģiju back-up elektromotoram.

6. Cadillac Aera

Cadillac-AeraCadilliac Aera bija General Motors Advance Desing izstādes galvenā atbilde – radīt automašīnu, kas būtu grezna, uzticama, efektīva un stilīga, pie tam ar četrām sēdvietām.  Ultra viegls dizains, kura mērķis ir būt aerodinamiskam, cik vien iespējams, padarot to neticami energoefektīvu.  Struktūra pati par sevi ir izgatavota no speciāla materiāla, kas padara to pietiekami spēcīgu, lai izturētu spēcīgās auto avārijās.  Ar īpašiem gaisa šūnām ieausti materiāli, kas samazina transportlīdzekļa masu, padarot to par īpaši vieglu un energoefektīvu mašīnu. Pats svarīgākais, ir tas, ka  šai mašīnai ir Pneimatiskā piedziņas sistēma, kas izmanto motoru, ko darbina saspiest gaiss,  ar kuru var nobraukt vairāk nekā 1000 kilometru garu ceļu.

5. Terrafugia TF-X

Terrafugia-TF-X-

Lidojošajām automašīnām vienmēr ir bijis kāds šķērslis, lai tās netiktu ražotas masveidā. Šī problēma jau ir vairākus gadus desmitus,  šķiet ka tie netuvojas mūsu realitātei, tomēr šis projekts mums parāda kaut ko citu.  Terrafugia ir izpētījusi daudz un dažādus transportlīdzekļus, kas spēj pārvietoties, gan pa ceļiem gan lidot pa mākoņiem. Viņi ir izveidojuši vairākus rupjus prototipus, bet TF-X modelis līdz šim ir bijis visprogresīvākais. To iezīmē jaudīgi propelleri, kas ļauj veikt vertikālu pacelšanos un tas var nolidzot līdz pat 500 kilometriem un var sasniegt ātrumu līdz 200 kilometriem stundā, kas ir ļoti iespaidīgs rādījums.

4. BMW GINA

BMW-GINA

BMW GINA ir auto, kas slavenajā vācu kompānijā ir attīstījusies  jau kopš 2001.  Pie tam ir bijuši vairāki modeļi, līdz beidzot galējais rezultāts ir redzams šeit. Izstādes un dažādās auto skatēs šis unikālais BMW savu uzmanību piesaista ar savu īpašo un unikālo materiālu, kas izgatavots no viegliem metāliem, kā arī dažādiem spēcīgiem polimēriem, kā piemēram  alumīnijs un  oglekļa šķiedras. GINA izmanto super spēcīgu audumu, kas stiepjas pāri šasijām. Viengabala audums pat var mainīt formu, kas ļauj  izlocīt konkrētas lietas, piemēram, spoileri, kas izvelkas no automašīnas. Pieejamas arī tādas funkcijas kā  pašpārvieetojamās sēdvietas un pašpārvietojamā stūre, kas  iesēžoties mašīnā atļauj iesēšanos padarīt vienkāršu. Tikai pēc iekāpšanas automašīnā, stūre pati izvelkas no paneļa  un var uzsākt braukšanu.

3. Google Self-Driving Car

Google-Self-Driving-Car

Google pašbraucošā mašīna.  Iespējams slavenākais piemērs  ir autonoms auto, kas var ceļot uz ceļa, bez šofera. Izmantojot virkni dažādu sensoru, tostarp LIDAR sistēmu, kas atrodas uz automašīnas jumta, kā arī detalizētas kartes, kas iestrādātas datora programmatūrā, tā lai Google pašbraucošā mašīna  varētu droši pārvietoties uz ceļiem autonomi. Nākotnē Google mērķis ir šīs mašīnas attīstīt tikt tālu, lai jebkurš  cilvēks varētu droši pārvietoties pa ceļu, lai arī kādas problēmas būtu šim cilvēkam. Tā pat arī samazinātu satiksmes negadījums  un spētu nogādāt cilvēkus mājas alkohola reibumā, kā arī cilvēkus, kas paši nav spējīgi tikt no viena punkta uz otru paša spēkiem.

2. Chevrolet EN-V

Chevrolet-EN-V-

EN-V pašlaik tiek izstrādāts pie General Motors, sadarbībā ar Segway un SAIC konceptauto. Šis mazais auto tiek piedāvāts kā nākotnes risinājums, dēļ lielās cilvēku populācijas un strauji augošajām pilsētām, kurās šis mazais aparāts būtu ļoti noderīgs dažādos apstākļos. Tas ir mazs, ērts un nepatērē daudz. EN-V padarītu ceļošanu vienkāršāku. Palīdzētu mazināt problēmas lielpilsētās pateicoties tā nelielā izmēra dēļ. Izmantojot tehnoloģijas no Segway mazais auto spēj līdzsvarot perfekti, neskatoties uz tā plānas šasijas bāzi. Tas ir arī videi draudzīgs,  pateicoties mazajiem portatīvajiem elektromotoriem, kas atrodas  katrā ritenī.

1. F 015 Luxury in Motion

F-015-Luxury-in-Motion

Viena  no superīgākajām Mercedes idejām. Mercedes Benz “F 015 Luxury in Motion.  Šī mašīna radīta, lai tās braucienu padarītu pēc iespējas patīkamāku, kamēr tā pati dodas uz savu gala mērķi. Autonoms neprasa pat personīgo šoferi, ļaujot tās pasažieriem atpūsties interjerā, kas izskatās vairāk pēc luksusa viesnīcas numuriņa. Tās ķermenis ir izgatavots no plastmasas, kas pastiprināta ar oglekļa šķiedru, kā arī alumīniju, kas nodrošina to, ka mašīna ir ļoti viegla. Katras durvis atveras  90 grādu leņķī, kas ļauj viegli iesēsties mašīnā bez raizēm, kā arī šīs īpašās durvis ir specifiskas ar to, ka tās darbojas kā pildīti gaisa maisi,  ja nu gadījumā  notiek ceļu satiksmes negadījums, tad tās ir spējīgas pasargāt no ļoti spēcīga trieciena. Automobili var kontrolēt, izmantojot augstas izšķirtspējas skārienjutīgo ekrānu, kas arī integrē citas kontroles tehnoloģijas, piemēram, acu uzskaites, vārdus un roku žestus.

loading...