No 2023. gada sagaidāmas ļoti lielas izmaiņas visā valstī! Šī jaunā lieta būs Obligāts pasākums visiem!

Vēl salīdzinoši nesen ļoti daudz tika runāts par dažāda veida izmaiņām, kas tad tiešā veidā būs sagaidāmas no 2023. gada. Galvenais uzdevums uz ko cilvēki liek milzu cerība ir jaunā minimālā algas summa, tomēr zināms, ka tas nebūt nav vienīgais faktors. Jau šobrīd runa iet par, ko pavisam citu un kā atklājas, tad daļa cilvēku to nemaz pat nezina. Nu ir laiks tiešā veidā aplūkot pašu svarīgāko un saprast, kā tieši tas tālāk skars visus iedzīvotājus.

Jau šobrīd noteikti vajadzētu iegaumēt un atcerēties, ka no 2023. gada 1. janvāra Latvijas pilsoņiem, kā arī nepilsoņiem, kas būs sasnieguši 15 gadu vecumu, pavisam obligāti vajadzēs izgatavot personas apliecību jeb eID. Attiecīgi Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde jau steigšus steidzas cilvēkiem atgādināt, ka ir laicīgi nepieciešams noformēt jaunu eID karti tiem, kuri vēl to nav izdarījuši, jo PMLP nodaļās joprojām valda garas rindas un viss neiet uz priekšu kā tam vajadzētu būs. Šobrīd tas vēl nav pats būtiskākais un ir vairākas citas lietas, kuras jāņem vērā.

Pie tam jau šobrīd minēts, ka vidējā rindas, kas jāgaida nodaļās ir ap stundu, tomēr kādam paveicām ātrāk, kādam vēlāk. Attiecīgi šī iemesla dēļ Rīgas PMLP nodaļas jau laicīgi papildināja klientu apkalpotāju vietas par 10 jauniem darbiniekiem, lai rinda tikai ātrāk ietu uz priekšu un lai ātrāk varētu tikt galā ar cilvēku konkrētajām situācijām un problēmām. Tomēr pašlaik svarīgākais ir tas, kā cilvēkus ietekmēs šie jaunie noteikumi un vai būs sodi, ja tas netiks izdarīts?

Paziņots, ka pilnīgi katrs gadījums tiks vērtēts atsevišķi, kāpēc personas nebūs jau savlaicīgi noformējušas jaunu eID dokumentu. Tas ļoti skaidri parāda, ka situācija var būt ļoti nopietna visiem tiem, kuri laicīgi nebūs veikuši sava dokumenta atjaunināšanu. Attiecīgi šis ir iemesls, kāpēc klientiem tiek atgādināts, ka eID karti un pasi drīkstēs izmantot pirms konkrētā termiņa beigām.

Tas tiešām ir ļoti aktuāli, jo tuvākajā laikā būs vairāki precizējumi, kuri attieksies uz dokumentāciju. Pie tam zināms, ka pase būs derīga arī pēc 2023. gada 1. janvāra, tādēļ izmaiņas personu apliecinošo dokumentu likumā šobrīd vēl nemaz neietekmēs dokumentu termiņus.
loading...