Kariņš šodien nācis klajā ar ļoti būtisku informāciju visai Latvijas tautai

Lai ierobežotu Covid-19 pandēmiju, ilgtermiņa pārmaiņām sabiedrības uzvedībā ir izšķiroša nozīme, nomaļajā ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē vai Eiropadomē atzina premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Premjerministra birojs tika informēts, ka ES dalībvalstu vadītāji nolēma ierobežot Covid-19 pandēmijas izplatību, kas ir ES kopēja pieeja plašākā testēšanā, un vienojās, ka ir nepieciešams savstarpēji atzīt testēšanu un tās rezultātus Eiropas Savienībā.

Diskusijas laikā Kariņš saviem tuvajiem kolēģiem uzsvēra, ka viens no Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pamatnosacījumiem ir ilgtermiņa izmaiņas sabiedrības uzvedībā, fiziskā attāluma pieņemšana, regulāra roku mazgāšana un dezinfekcija, kā arī masku lietošana, brīžos, kad tas tiešām ir nepieciešams un obligāts pasākums.

Apspriežot jaunākos vakcīnu klīnisko pētījumu rezultātus, ES līderi atzina, ka tie ir iepriecinoši un ka dalībvalstīm jābūt gatavām nodrošināt vakcīnas sabiedrībai, tiklīdz tās būs pieejamas.

Jāņem vērā tas, ka citi Eiropas Savienības valstu Vadlību atbalstītāji pavisam rūpīgi apsprieda Eiropas Savienības pieeju, lai varētu ierobežojumus atcelt. Šajā ziņā tika pamatīgi uzsvērta nepieciešamība būt vairāk, nekā vienkārši piesardzīgiem. Tieši šāda kontrole pavisam paāpeniski ir jānoņem, lai pilnībā varētu izvairīties no jauniem un lokāliem vīrusa uzsliemsojumiem, kuri ir tik ļoti bīstami veslība un dzīvībai.

Pavisam līdzīga situācija ir Eiropadomē, kur tika uzklausīts Vācijas kanceles Angelas Merkeles teiktais. Eiropas Savienības prezidējošās valsts Valdības galvenās vadītājas ziņojumus par esošo situāciju saistībā ar ES daudzgadu budžeta projektu apstiprināšanu, kas ir ļoti svarīgs šī brīža esošajā situācijā.

Eiropas Valstu valdību vadītaji jau pašlaik esot vienojušies, taču diskusijas pavisam noteikti ir jāturpina, lai pavisam ātri unpēc iespējas drošāk varētu panākt par to vienošanos, kas ir ļoti svarīga ne tikai visām Eiropas valstīm, bet arī visai pasaulē kopumā!

loading...