Viņķele Stingri Paziņo! : Ārpus mājām nedrīkst iziet un atrasties bez nopietna iemesla!

Teju ikviens zina kāda ir patreizējā situācija valstī ar bīstamo Covid-19 pandēmiju! Viņķele jau ir paspējusi izteikties, ja cilvēki Latvijā joprojām neturpinās ievērot visus noteiktos ierobežojumus, tad infekcijas izplatība vispār nemazināsies un turpinās strauji augt, un tā tiešām ir milzīga un pamatīga problēma priekš mums visiemm, jo visi savstarpēji esam saistīti vienā ķēdītē. Viņķele neizslēdza arī daudz stingrākus pulcēšanās ierobežojumus – Ārpus mājām nedrīkst izet un atrasties bez nopietna iemesla!

Jau pēc Ministres teiktā, Latvijas cilvēku attieksme pret šo vīrusu ir krietni mainījusies, kopš pirmās pandēmijas viļņa. Tagad uz veikaliem joprojām dodas veselas ģimenes un domā, ka itin nekas nenotiks. Viņa atzina, ka veiktajās socioloģiskajās aptaujās tiek atzīts, ka daudzi tik tiešām vairs nenovērtē Covid-19 Pandēmiju kā nopietnu slimību, atzīst Veselības Ministre.

Ministre atzina: ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas.

Tāpat jāņem vērā, ka Ministru kabinets otrdien 17. Novembrī jau sanācau uz kopīgu sēdi, kopā ar Krīzes Vadības padomi, kurā tika analizēta epidemioloģiskā situācija valstī. Viņķele paziņoja, ka noteikti nav izslēgts tas, ka Ārkārtējās Situācijas ierobežojumus var nākties pagarināt pēc esošā un nospraustā termiņa.

Viņķele pieminēja, ka piemēram, premjers Krišjānis Kariņš jau esot gatavs lēmumam par visas izglītības skolām pārēju uz attālinātām mācībām. Tas ir būtisks solis, tomēr izskatās, ka patreiz citu variantu vairs vienkārši neesot un atliek tikai rīkoties, tā kā tas ir nepieciešams.

Veselības ministre piebilda, ka visticamāk nāksies uzlikt vēl striktākus pulcēšanās ierobežojumus, jo piemēram Austrijā, cilvēki vispār nedrīkst atrasties ārpus savām mājām bez pamatota un reāla iemesla un līdzīgi izteikusies arī Viņķele, kura uzskata, ka šāda prakse tikai nāktu par labu.

Ilze Viņķele jau pati izteicās, ka noteikti būtu gatava balsot par šāda tipa ierobežojumiem, ja to ieteiks vadošie epidemiologi un visi pārējie speciālisti. Tāpēc pašlaik atliek tikai gaidīt un skatīties, kas notiks tālāk!

loading...