CSDD Steidzami vēršas pie visiem autovadītājiem: “Pavisam drīz būs milzu izmaiņas, kas ietekmēs visus!”

CSDD ir nācis klajā ar ļoti būtiskām un svarīgām ziņām, kas attieksies uz pilnīgi visiem satiksmes dalībniekiem, tādējādi tas ietver tiešām visus. Jārēķinās, ka izmaiņas būs pavisam drīz un to noteikti vajadzētu ņemt vērā jau šobrīd, ņemot vērā, ka tie būs lieli jaunumi daudziem autovadītājiem. Daudzi noteikti ir aizdomājušies par to, kādi tad šoreiz atkal būs noteikumi un kā izrādās, tad tie būs strikti un tiešām jauni noteikumi, kuriem vajadzēs rūpīgi sekot līdzi. Tūdaļ jau sapratīsiet kāpēc šādas izmaiņas vispār tiks ieviestas.

Jāiesāk ar to, ka no Marta Latvijā uz ceļiem transportlīdzekļiem tik tiešām ir atļauts braukts jau ar vasaras riepām, bet CSDD pavisam noteikti aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, tomēr šajā gadījumā tas nav pats būtiskākais, kas ticis paziņots. Jāsāk ar to, ka konkrētie ziemas apstākļi joprojām ir aktīvi un gaisa temperatūra patstāvīgi krīt zem nulles rādu atzīmes. Bieži ceļi joprojām ir apledojuši un vēl krīt sniegs. Tomēr kāds ir galvenais visa paziņojums?

Riepas gaisa uzpilde

Lai arī vasaras riepas oficiāli ir atļauts likt virsū, tomēr tās nepildīs savas funkcijas, kas nozīmē milzīgu risku, ko noteikti nevajadzētu darīt. Tomēr šajā saistībā CSDD izteicies, ka tuvākajās dienās notiks svarīga konference, kurā tiks pārskatīti esošie noteikumi attiecībā uz riepu sezonām. Iespējams, ka tiks ņemts piemērs no mūsu kaimiņiem, kur sezona tiek iedalīta uz sešiem mēnešiem, kas attiecīgi ir daudz drošāk, nekā mūsu esošajā situācijā.

Pēc spriestajām sarunām var saprast, ka izmaiņas noteikti būs, jo iepriekš tika runāts, ka drīzumā uz riepu noteikumiem būs stingrākas prasības, it īpaši ziemas laika periodā. Tāpat izskanējis, ka visticamāk varētu, iespējams, arī aizliegt vissezonas riepas izmantot ziemā un pieņemt nominālu tikai ziemas riepas, kas tik tiešām arī varētu tikt pieņemts, bet to redzēsim tuvāko dienu laikā.

Jaunas riepas protektors

Ja runa iet par ziemas riepu nomaiņu uz vasaras, tad jāņem vērā, ka iestājoties siltākam laikam, tās ir piemērotas braukšanai gan pa sausu, kā arī slapju ceļu. Taču ar tādu noteikumu, ka temperatūra jau tiešām kādu laiciņu stabili ir virs 5 līdz 7 grādiem, tad vasaras riepas var likt virsū. Tomēr ja temperatūra svārstās, tad drošāk ir nogaidīt nedaudz siltāku periodu.

Šobrīd gan jāatceras par to, ka likums atļauj mainīt ziemas riepas uz vasarām, tomēr to noteikti nevajadzētu darīt, jo kā redzam, tad katru dienu laika apstākļi var mainīties pat vairākas reizes un sniegs uznāk negaidot. Tieši šī iemesla dēļ jābūt uzmanīgiem un labāk būt drošam, ka automašīnai virsū ir ziemas riepas, nekā steigšanās pēc mainīt vasaras riepas, kas vēl šobrīd nebūs labākais variants, lai gan iesācies pavasaris.

Tieši šī iemesla dēļ gaidāma noteikumu pārskatīšana attiecībā uz ziemas un vasaras riepu lietošanu. Vērtējot gaidāmos noteikumus, visticamāk, tiks pieņemts, ka ziemas riepas būs obligātas ilgāku laiku, nekā tas ir pašlaik. Tagad vien atliek tikai gaidīt tikai jaunāko slēdzienu un paziņojumu, kas tad tieši tiks pieņemts, lai saprastu tālāku situāciju. Brauciet droši un uzmanīgi!

loading...