Pārbaudiet savus maciņus! Apgrozībā nonākušas īpašas 2 Eiro piemiņas monētas, kuru vērtība ir pāri 1000 Eiro

Lietuva laidusi apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu, kas vēlāk tika atklāta – dažās no tām bija uzraksti latviešu, nevis lietuviešu valodā. Lietuvas Banka gan atzina, ka populārās divu eiro monētas, kuru vērtība šobrīd pārsniedz 1000 eiro, varētu būt nonākusi ne tikai numismātu rokās, bet arī apgrozībā. Speciālisti gan brīdina – viltotas naudas pirkšana ir riskanta.

2021. gada maijā Lietuvas Banka laida apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu, pieminot Žuvintas biosfēras rezervātu. Kalšanas kļūdas dēļ uz dažām Lietuvas monētām sānos bija uzraksts latviešu valodā – “Dievs, svētī Latviju!”, vēstīja Lietuvas sabiedrisko mediju portāls LRT.lt. Portāls raksta, ka apgrozībā nonākušas 495 000 monētu un vēl 5000 izlaistas BU kvalitātes (brilliant uncirculated) monētu iepakojumā.

Varbūt šī dārgā monēta nokļuva arī Latvijas iedzīvotāju maciņos
Lietuvas Banka regulāri izlaiž piemiņas monētas, un šī, kas veltīta Ruventas rezervei, savā plašajā apjomā nešķiet neparasta. Tomēr dažu dienu laikā pēc to izlaišanas tie kļuva ļoti populāri. Izrādās, Lietuvas naudas kaltuve izsita daļu no monētu pakās esošajām monētām, taču ar nepareiziem uzrakstiem.

Tātad – Lietuvas valūtai raksturīgās frāzes “Laisvė, vienybė, gerovė” (“Brīvība, vienotība, labklājība”) vietā uz dažām no šīm piemiņas monētām bija rakstīts Latvijas monētu raksturojums – “Dievs, svētī Latviju!”.

Sākotnēji Lietuvas Banka informēja, ka 500 misstrike monētas ir tikai numismātisks dizains, tāpēc šīs dārgās un īpašās monētas pircēji varēja atrast tikai īpašā iepakojumā.

Tieši tā, neilgi pēc tam Lietuvas Bankas Specializēto tehnoloģiju pārvaldes vadītāja Ramune Juzēniene portālam LRT.lt norādīja, ka, pēc kaltuves domām, pastāv iespēja, ka šīs vērtīgās monētas ar uzrakstu “Dievs svētī Latvija!” var nonākt arī apritē.

Līdz ar to veikala kasē, vai pat maciņā ir iespējama binārā monēta vairāk nekā 1000 eiro vērtībā. Šī ticamība ir diezgan augsta, ņemot vērā to, cik bieži Latvijas iedzīvotāji brauc uz Lietuvu un Lietuvas tūristi uz Latviju.

Viena ir drauga dāvināta monēta, bet otra ir veikala izdota
Kolekcionāru acīs monētai ir ievērojama vērtība – tā parādās Žuvintas biosfēras rezervātam veltītās 2 eiro monētas sludinājumu portālā ar uzrakstu “Dievs, svētī Latviju!” Iepakojumā esošās monētas maksā no 1000 līdz 2500 eiro. Kā vēsta Jauns.lv, Lietuvas sludinājumu portālā Skelbiu.lt šobrīd ir vismaz 16 piedāvājumi, pārsvarā ap 1000 eiro.

Tiesa, internetā var atrast sludinājumus ne tikai par monētu iegādi numismātiskajos iesaiņojumos, bet arī par jau apgrozībā esošajām monētām.

Sazinoties ar vairāku šādu sludinājumu autoriem, Lietuvas sabiedrisko mediju portāls LRT.lt saņēma dalītas atbildes par to, no kurienes cilvēki iegūst savas monētas. Kāda sieviete, kura vēlējās 850 eiro monētu, sacīja, ka to viņai uzdāvinājusi simpātīja.

loading...