Šovakar visā Latvijā plosīsies ļoti spēcīga sniega vētra! Aicina iedzīvotājiem būt ļoti uzmanīgiem

Jau ticis laicīgi izziņots, ka trešdienas vakara pusē un naktī vēl uz ceturtdienu lielā daļā Latvijas teritorijā sāksies ļoti spēcīgs sniegputenis, kas konkrētās vietās pārvērtīsies par sniega vētrām, laicīgi brīdina sinoptiķi. Jāņem vērā, ka tas ir tik tiesām negaidīts pavērsiens, ņemot vērā, ka jau ir sācies pavasaris, tomēr izskatās, ka Latvija pamatīgi ieslīgusi ziemas periodā un nemaz netaisās no tās vēl iziet. Šeit gan jautājums, cik spēcīga būs šī gaidāmā vētra un vai viss tiešām būs tik ļoti nopietni?

Patreiz ļoti nopietni jāņem vērā, ka esošais rietumu vējš jau valsts lielākajā daļā savās brāzmās pastiprināsies līdz pat 22 metriem sekundē, kas ir milzīgs vēja ātrums, tomēr ne spēcīgākais, kas gaidāms. Vispamatīgāk ir gaidāms tieši Vidzemē un Kurzemē, kur vēja brāzmas plosīsies no 23 līdz 27 metriem sekundē, kas jau ir vētras spēks. Jāņem vērā, ka ne pa velti ticis izsludināts brīdinājums par gaidāmo laiku, jo sinoptiķi paziņojuši, ka var būt gaidāmi pat mazi postījumi, kas šajā saistībā ir ļoti saistoša problēma.

Sniega tīrītājs Rīgas centrā

Pašlaik tiek prognozēts, ka sniega vētra visvairāk skars tieši Kurzemes centrālo un ziemeļu daļu. Tāpat tā skars Vidzemes dienvidrietumu daļu, kas gan būs mazāk nekā Kurzemi, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka tas ir labi. Pašas stiprākās vēja brāzmas jau tiek prognozētas Ventspilī, tāpēc cilvēkiem ir jābūt tik tiešām uzmanīgiem, jo spēcīgais vējš varēs pacelt mazākus nenostiprinātus objektus, kas attiecīgi var būt bīstami daudzos gadījumos.

Ziņots, ka lauku ceļi šajos reģionos dēļ milzīgajām kupenām var kļūt pat neizbraucami, tāpēc laicīgi jāsaprot kā rīkoties šādās situācijās un vai nepieciešams pārvietoties ārpus šīm stipro snigšanas teritorijām. Ņemot vērā spēcīgo vētru, ceturtdien mākoņu jau kļūs ievērojami mazāk, kā arī spīdēs saules un mākoņaināks laiks būs ziemeļaustrumu pusē.

Arī dienas iesākumā īslaicīgi būs sagaidāms sniegs, tomēr laikam ejot uz pēcpusdienu nokrišņu kļūs arvien mazāk. Tāpat kopumā pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš, kas jau būs krietni mazāk spēcīgs

Kopējā gaisa temperatūra ceturtdienas rītā samazināsies līdz -2..-9 grādiem, savukārt dienas vidū temperatūra pakāpsies uz augšu, ap +1 līdz -4 grādiem. Taču neskatoties uz pēcpusdienas straujo temperatūra kāpumu, vakara pusē tas ļoti strauji atkal kritīs zemēm.

Rīgā līdz pat ceturtdienas dienas pirmajai pusei ne tikai snigs un putinās, bet brīžiem tas būs ļoti spēcīgā virzienā. Trešdienas vakarā brāzmas gaidāmas ap 22 metriem sekundē, tāpēc jābūt uzmanīgiem. Gaida temperatūra svārstīsies vakarā ap -4 grādiem, bet no rīta un dienas pusē svārstīsies ap -1 līdz -4 grādiem. Esiet uzmanīgi un noteikti brauciet droši, jo šajos laikapstākļos un spēcīgajā snigšanā redzamība parasti ir ļoti apgrūtināta.

loading...