Tikko Paziņots, cik patiesībā milzīga no 2023. gada sākuma būs Jaunā minimālā alga! Iedzīvotāji pārsteigti!

Jau šobrīd obligāti ir jāņem vērā tas, ka vēl pirms salīdzinoši neilga laika iedzīvotāji nespēja pārtraukt vien runāt par skaļajiem solījumiem, kuri tiešā veidā bija saistīti ar jaunās minimālās algas pārskatīšanu. Tam attiecīgi bija jānotiek 2022. gada pirmajā pusē un kā zināms, tas šādā laikā arī ir iesācies. Pašlaik gan iedzīvotāji konkrēti grib zināt to, cik liels būs esošais cipars, jo inflācija turpina augt nenormālā ātrumā un nav vispār zināms, kad tā sāks rimtiem. Otra acīmredzamā lieta norāda, ka no 2023. gada 1. janvāra tik tiešām tiks ieviesta jaunā minimālā alga un jāteic, ka tas tik tiešām ir drīz, tomēr laiks ķerties klāt pie paša galvenā!

Patreiz gan noteikti jāpiemin arī tas, ka iepriekš viss noritēja vien sarunu līmenī, taču pašlaik ir zināms, ka algas pārskatīšana notiek tiešām laicīgi, kā jau tas iepriekš tika paziņots. Pašlaik gan lielākā problēma esot saistīta ar to, ka ir nepieciešams vēl vienoties ar visiem sociālajiem partneriem, lai viss tiktu pieņemts, kā tas iepriekš jau ticis norunāts. Paziņots, ka jau šobrīd ir uzjundīti paši galvenie jautājumi par to, cik lielai vajadzētu būt šai minimālai algai, jo kā zināms inflācija pārspēj cilvēku pirktspēju un tāpēc laiks saprast par kādām naudas summām īsti tad iet visa tā runa.

Jau šī brīža situācijā jāņem vērā, ka tie iedzīvotāji, kuri seko līdzi, noteikti zina arī par visām pārējām izmaiņām. Viens no vissvarīgākajiem punktiem un izvēles kritērijiem tiek piedāvāts risinājums ņemt 2021. gada vidējo bruto algu un noteikt to 50% apmērā, kā jauno minimālo algu, ko tad attiecīgi zina jau lielākā daļa iedzīvotāju. Pie tam, ja iepriekš tas īsti nebija skaidrs, tad konkrētais cipars bija 1280 Eiro, attiecīgi puse būs 640 Eiro, tomēr pēc nesenām ziņām konkrētā summa varētu būt daudz lielāka.

Pie tam jāņem vērā, ka tas nav vienīgais aspekts, kas ticis paziņots, jo kā skaidrots pēc vairākām sarunām un izskanējušajām runām, tad jaunā minimālā alga varētu sasniegt pat 700 Eiro robežu, kas tik tiešām liekas salīdzinoši daudz, taču vai cilvēki tik tiešām var rēķināties ar tādu ciparu un vai viss tiešām tā arī notiks?

Tomēr ņemot vērā jau pēdējo dienu informāciju, esošā summa 700 Eiro tiekot uzskatīta par pārāk lielu un tas būšot pārāk liels un straujš lēciens augšā, tāpēc arī ne visi darba devēji būs gatavi un spējīgi uz tik milzīgām pārmaiņām. Jāņem gan vērā, ka nav izslēgts, ka cipars varētu būt lielāks par šiem 640 Eiro, jo kā tika paziņots iepriekš, mazāks tas diez vai būs.

loading...