6 padomi, kā atbrīvoties no depresijas

1.Meditē

Jā, jā, atkal šis vārds – meditē! Bet tam ir iemesls. Meditācija ir viens no spēcīgākajiem un situāciju uzlabojošākajiem procesiem, kad esi cīņā ar depresiju. Meditācija ir pilnīgs miera stāvoklis ar savu iekšējo es. Un, kad tu sasniedz šo stāvokli, tu daudz labāk spēsi cīnīties ar savām domā. Tev nav tas jādara katru dienu – arī tas, ka reizi nedēļā meditēsi, palīdzēs.

2.Apzinies, ka depresija nav tava vaina
Apzināšanās: „Depresija nav mana vaina, tā nav manas ģimenes vaina un tā nav manas ticības vaina,” ir pirmais solis, lai tu to uzveiktu. Lasi par depresiju. Uzzini vairāk. Saproti, kā tā rodas un kā tā radusies tev. Nevaino sevi. Tas nekādā veidā nepalīdzēs.

3.Novērtē sevi

Novērtē sevi kā cilvēku, kuram ir labi nodomi par savu dzīvi, pasauli. Tas ir labs solis, lai apzinātos savu vērtību. Neļauj savām kļūdām vai negatīvajām emocijām noteikt savu vērtību. Tu esi neizsakāmi lieliska persona! Un par depresija tevi nepadara par sliktāku.

4.Saproti, kad izvērtēt savas domas

Spēja izvērtēt, kad pievērsties dažām domām un kad nē, ir vitāli svarīga un nepieciešama. Ja tu šobrīd esi posmā, kad tavā prātā ir domas, kas nešķiet pašas labākās vai vēlamākās, jāsaprot, cik lielu spēku tām dot. Cik ļoti uzticēties tam, kas notiek tavā prātā. Izvērtē domas, kas šķiet loģiskas un noderīgas. Nepievērsies domām, kas šķiet pašiznīcinošas vai pārāk nomācošas – tās var būt mirkļa uzplūds, kaut ne pirmais, bet pārejošs.
5.Esi kopā ar cilvēkiem, kas domā līdzīgi tev

Kad atradīsies kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, komunikācija būs vieglāka, nepiespiestāka. Un ar „līdzīgi domājošiem” es obligāti nedomāju to, ka tev vajag obligāti būt kopā ar cilvēkiem, kas arī cīnās ar depresiju vai ir emocionāli sarežģītā stāvoklī. Vienkārši es ar cilvēkiem, ar kuriem tevi vieno pasaules skatījumus, dažādi viedokļi, tas, kam jūs ticat.

6.Uzturies sabiedrībā

Un pat ne obligāti sabiedrībā. Vienkārši neesi visu laiku mājās. Dodies uz koncertiem, kino vai teātri. Satiecies ar draugiem un tādējādi atrodi balansu savā ikdienā. Nav teikts, ka tas automātiski atrisinās visas tavas problēmas un depresija būs pazudusi, bet tu jutīsies labāk.

loading...