Kurus cilvēkus nekādā gadījumā nedrīkst ņemt par krustvecēkiem! Ja vien to zinātu agrāk…

Kristības ir cilvēka pirmais solis ceļā pie Dieva, taču par šo rituālu sabiedrībai ir zināms ļoti maz. Bērna kristīšanas rituāls ir lieli svētki visai ģimenei. Lai viss noritētu veiksmīgi, īpaši rūpīgi ir jāizvēlas mazuļa krustvecāki. Krustvecāki mazulim ir kā sargenģeļi, kuri ir aicināti mazajam palīdzēts uzsākt garīgo dzīvi, kur viņu sargās visu atlikušo mūžu. Krustvecāku izvēle ietekmē visu atlikušo dzīvi, tāpēc tie ir jāizvēlas īpaši rūpīgi.

Bērna kristības baznīcā. Vēršoties baznīcā pie kalpotāja, noteikti uzzināsiet, ka par krustvecākiem šādus cilvēkus:
1. Par krustmāti – meiteni, kas jaunāka par 14 gadiem, bet par krusttēvu – puisi, kas jaunāks par 15 gadiem. Kad jaunieši sasnieguši minēto vecumu, viņi var pievērsties garīgai audzināšanai.

Mūkus vai mūķenes.
Cilvēkus ar psihiskiem traucējumiem.
Nedrīkst par krustvecākiem izvēlēties cilvēkus, kas ir laulībā. Baznīca krustvecākiem laulāties aizliedz.
Krustvecāki nedrīkst būt bērna vecāki.

Pēc māņticības, par krustvecākiem nedrīkst ņemt:
1. Sievieti vai vīrieti, kas nav precējušies. Viņi var aiznest visu laimi.
2. Grūtnieci.

Taču tā ir tikai māņticība, un baznīca šiem cilvēkiem ļauj būt par krustvecākiem, galvenais, lai viņiem būtu laba sirds. Taču kā var zināt, ka tieši šie cilvēki ir piemēroti krustvecāki? Viņiem noteikti jābūt ticībai, sirdsapziņai, pacietībai un žēlsirdībai, jo tās ir galvenās dāvanas, ko viņi sniedz mazulim.

Mūsdienās pieņemts, ka krustvecāki apber ar materiālām vērtībām, taču no seniem laikiem viņu galvenais pienākums ir būt garīgajam skolotājam.

Jauniem un nenobriedušiem cilvēkiem šajā dzīvē ir grūti, tāpēc, lai viņi nepieļautu dažādas kļūdas, viņiem jau bērnībā nepieciešams saņemt piemēroto atbalstu, ko šajā gadījumā sniedz krustvecāki.

Bērnu kristīt drīkst tikai vienu reizi, un baznīcā šo rituālu otrreiz veikt ir aizliegts. Tāpēc jaunajiem vecākiem krustvecāki ir jāizvēlas kārtīgi, jo tie mazulim būs pavadoņi visu atlikušo mūžu.

Kristus atnāk pie mums cilvēka veidolā, ko tu izdarīsi cilvēkam, to izdarīsi arī Kristum. Dalies šajā vērtīgajā informācijā ar saviem draugiem!

loading...