Kariņš dusmīgi nācis klajā ar paziņojumu, kurš Tagad ietekmēs arī Tavu ikdienu

Kas gan to būtu domājis, ka šāds brīdis tik tiešām pienāks, lai arī visu laiku iepriekš tika stāstīts, ka tā noteikti nevar un nenotiks, tomēr kārtējo reizi pierādās pavisam pretējais. Un patreiz tas izraisijis lielu sašutumu ļoti lielai cilvēku daļai, pie tam situācija jau tā nav patīkama, tomēr ministru prezidents Krišjānis Kariņš to visu padarījis vēl daudz nievējošāku.

Jau pirmajā aprīlī notikušajā valdības sēdē vairāki ministri, to starp arī premjers Krišjānis Kariņš (JV) tik tiešām pieļāva reālu iespēju neļaut nevacinētiem mediķiem doties uz savu darbu, lai varētu pasargāt visus pārējos cilvēkus. Dīvaini gan ir tas, ka iepriekš pats Kariņš klāstīja, ka tā noteikti nebūšot spiesta lieta cilvēkiem, tieši pretēji – Tas būšot brīvprātīgi.

Konkrēto diskuciju izraisīja jeb uzsāka tieši Zemkopības ministrs Kaspars Gethards, līdz ar to paužot lielas bažas, ka ļoti daudzi cilvēki saslimst tieši silmīcās. Nekavējoties piebiedrojās arī pats premjers, kurš pauda savu viedokli, ka mediķiem, kuri nevacinējas, labāk vispār neaicināt uz darbu, vai arī pilnībā liegt šādu iespēju. Kariņš izteicās : “Līdz ar to, ja tā nav spiesta lieta, tad nav spiesta lieta iet arī uz darbu.”

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) paskaidroja, ka slimnīcas saslimstības līmenis ir nedaudz samazinājies un cilvēki beidzot redz ilgi gaidīto kritumu. Ministrs uzsvēra, ka slimnīcas, tāpat kā daudzas citas cilvēku pulcēšanās vietas, ir augsta riska zonas. Šī iemesla dēļ ārsti bija pirmie, kurus izvēlējās.

Lielākā daļa ārstu ir izmantojuši šo iespēju, taču atsevišķa sadaļa šo vacināciju nez kāpēc ir noraidījusi. Tajā pašā laikā veselības ministre sacīja, ka atšķirīgo personāla testēšanas algoritmu dēļ slimnīcā bija domstarpības. Ārstiem, kuri nav to izdarījuši, šīs pārbaudes jāveic biežāk nekā tiem, kas saņēmuši. Tas izraisījis lielu rezonansi sabiedrībā.

Patreizējā brīdī tiekot domāts pie tā, kā šo līmeni celt un ko darīt tālāk, jo tā vienkārši nevarot atstāt, tāpēc, ka patreizējā situācija nav tik laba, tieši tāpēc Kariņš ir vairāk nekā neapmierināts.

Avots

loading...