Uga Dumpis ir nācis klajā ar nepatīkamu paziņojumu un nu Brīdina cilvēkus!

Latvijā ļoti labi zināmais infekcijas zinātnieks Uga Dumpis ir norādījis, ka jaunais Lielbritānijas variantu īpatsvars ir pieaudzis līdz pavisam ļoti bīstamam līmenim, proti ap 40 līdz 50%. Viņš nekavējoties sociālajā tīkla portālā “Twitter” uzreiz ziņoja : “Esošā saslimstības līkne stabilizēšanās nozīmē to, ka konkrētā testēšanās ar ierobežojumiem dod efektu. Savukārt pieredze rāda, ka vēl pieaugot tā īpatsvaram, konkrētā saslimstība ar pieaugt un ir jābūt ļoti ātri spējīgiem uz to reāģēt.”

Situācija esot salīdzinoši nestabili, Kā iepriekš ziņots Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) Eiropas savienības valstīs un Latvijā, sastopamie jaunie celmu veidi norāda, ka situācija ir nestabila un katru nedēlu var ļoti atšķirties. Pie tam jaunie celma tipi ir krietni lipīgākie, un tieši tas esot iemesls, kāpēc situācija ir tāda, kāda tā ir.

Tomēr ir ļoti svarīgi atcerēties, ka visiem šiem veidiem ir pavisam vienādi drošības pasākumi un noteikumi. Novērošana, izmantojot maskas, piesedzot seju un visu pārējo. Tas pats saistīts arī ar nepulcēšanos, tālmācības un darbs no mājām, ja tāda iespēja. Regulāri arī jāvēdina telpas, jo sasmakšanā nekas labs nenotiek.

Visticamāk, ka jau iepriekš esat dzirdējuši par Latvijas Biomedicīnas centru un tā zinātniskās padomes galveno priekšsēdētāju Jāni Kloviņu. Viņš LTV raidījumam ar nosaukumu “Rīta Panorāma” klāstīja, ka Latvijā tik tiešām palielinās Lielbritnnijas versijas popularitāte.

Tāpat viņš izteicās, ka saistībā ar britu celms esot tas, kas radījis pašu lielāko haosu, jau ta esošajā un grūtajā laikā. Lai arī situācija ir slikta, netliek nekas cits kā mēģināt šo visu padarīt labāku ar visām pūlēm, ko mēs spējam, tāpēc atliek rīkoties gudri un darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk visi kopā atgrieztos normālās dzīves sliedēs.

Tomēr šajā visā ir arī kas pozitīvs! Tieši pēdejās dienās situācija ir sākusi krietni uzlaboties un tas varbūt beidzot liecina par to, ka kopējā situācija tik tiešām var sākt uzlaboties ja visi sāk darīt atbilstošās lietas. Atliek tikai gaidīt un redzēt, kā viss tālāk turpināsies uz priekšu.

Avots

loading...