Atklājas īstas šasumu lietas par sešiem ugunsdzēsējiem, kas piedalījās Parīzes Dievmātes glābšanā

Seši ugunsdzēsēji, kas uzskatīti par varoņiem pēc postošā ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē, tiek apsūdzēti grupveida izvarošanā, kas notikusi pilsētas ugunsdzēsēju namā.

No pirmdienas sešiem aizdomās turētajiem tiek ir piemērots apcietinājums, kamēr notiek tiesas izmeklēšana par grupveida izvarošanu vai nozieguma nenovēršanu. Viņiem piemērots statuss “atbalstošie liecinieki”, atsaucoties uz prokuratūras sniegto informāciju.

Īpašais statuss pēc Francijas tiesību aktiem norāda, ka ir pamats uzskatīt šos aizdomās turamos vairāk nekā par vienkāršiem lieciniekiem, viņi iespējams ir bijuši iesaistīti pārkāpumos, taču prokuratūrai nav pietiekamu pierādījumu apsūdzību iesniegšanai. Tomēr turpmākā izmeklēšanas gaitā  šie liecinieki atbrīvoti, gaidot tālāku notikumu attīstību.

Gabriels Pluss, Parīzes Ugunsdzēsības brigādes pārstāvis apgalvoja, ka apsūdzības ir “pret vērtībām, kuras atbalsta Parīzes ugunsdzēsēji, un kurām jābūt priekšzīmīgām”. Visi aizdomās turamie ir atstādināti no dienesta pienākumu veikšanas. Tomēr tas nebūt nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...