Baltijas Jūrā plosās pēdējos gados spēcīgā vētra ar negaisu! Cerams, ka nepietuvosies Latvijai!

Tapis zināms, ka otrdienas rītā – Baltijas Jūrā, tieši dienvidu un centrālajā daļā plosījās pēdējos gadus spēcīgākā vētra kopā ar negaisu. Tā liecina norādītā meteoroloģijaskā informācija.

Pagājušanā naktī jau Polijā bija izveidojušies milzīgi negaisa mākoņi, kuri vēlāk pārauga milzīgā negaisu sistēmā, ko var salīdzināt ar vētru. Tā lēnām virzijās uz ziemeļaustrumiem, tādējādi sasniedzot Baltijas jūru.

Zināms arī tas, ka ūdens virsējā ūdens temperatūras kārtas ir ap +12 līdz +15 grādu atzīmei. Tik vēss ūdens parasti liedz vasaras iesākumā virs jūras izveidot iespaidīgus negaisus un vētras. Tomēr šoreiz negaisu sistēma visu enerģiju ir smēlusies no karstās gaisa masas, kura Eiropā ir ieplūdusi no iepriekš ziņotās Ziemeļāfrikas. Šis gaiss ir tik sutīgs un mitrs, ka negaiss spēja attīstīties un turpināt savu kustību virs Baltijas jūras.

Zināms, ka negaisu sistēmā zibeņu skaits esot pārsniedzis 10 000 stundā. Šāda zibeņošana Baltijas jūra ir ļoti reta parādība. Jūrā pietrūkst novērojumu staciju un detalizētu datu, taču visticamāk spēcīgajā vētrā bija lielgraudu krusa un iespējams pat viesuļi, tomēr tas neesot pat viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...