Beidzot ir iespēja ielūkoties slēgtajā Fukušimas zonā, kur tiek tikai retais!

Kopš milzīgās traģēdijas ir pagājuši nepilni pieci gadi. Ikviens, kas atceras šo traģēdiju, zina, ka vienā no galvenajiem atomreaktoriem pilnībā izkusa veseli trīs energo bloki, šis viss apstāklis tika pastiprināts dēļ zemestrīces un ārā valdošā cunami. Fukušimas atomreaktora kodolkatastrofa tiek novērtēta ar 7 skalas līmeni, kas ir pati augstākā un bīstamākā kodolkatastrofu atzīme.

Dēļ šīs katastrofas momentā tika izsludināta 30 – 40 kilometru evakuācijas zona, kura bija jāpamet nekavējoties. Ir pagājuši tikai pieci gadi, bet visas šīs ēkas kodolreaktora tuvumā stāv, kā stāvējušas, tikai jāņem vēra, ka lielākā daļa ir sākušas brukt, kā arī apkārt redzama dabas pārņemtā virsroka. Kāds fotogrāfs devās uz slepeno un slēgto Fukušimas zonu, lai redzētu, kā tur izskatās pašlaik.

Pats fotogrāfs norādīja, ka tiklīdz iegājis iekšā sarkanajā zonā, viņš jutis milzīgu spiedienu un dedzināšanu uz acīm, lai gan viņam esot bijušas uzvilktas speciālas aizsargmaskas, lielā radiācijas plūsma tāpat daļēji tika viņiem klāt. Taču tas nebūt nav pats šokējošākais, kas noticis šī ceļojuma laikā.

Fotogrāfs atzinis, ka viņš šajā zonā iekļuvis “nelikumīgi.” Iepriekš viņš esot rakstījis speciālu vēstuli, taču viņa lūgums apmeklēt šo vietu esot atteikts, radiācijas dēļ. Viņš mēģinājis vēlreiz, taču arī otrreiz viņa lūgums esot atteikts.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...