Beidzot tapis zināms vai Maijā iedzīvotāji varēs saņemt jauna tipa naudas atbalstu! Tiek paziņots noklusētais!

Teju pirms pusotra mēneša Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā atkārtotajā uzrunā no Saeimas sēdes izteicās, ka no Maija mēneša maznorošinātie, kā arī pensionāri varētu saņemt naudas atbalstu, kas šajā smagajā situācijā varētu kaut daļēji kompensēt straujo cenu kāpumu neskaitāmām lietām un šeit runa vairs nav tikai par elektrību. Līdz ar to, saistībā ar esošo situāciju ir laiks noskaidrot, vai tieši viņa sacītais pirms neilgā laika posma beidzot piepildīsies vai tomēr no tā visa ir sagaidāms, kas pavisam cits? Laiks to aplūkot krietni tuvākā aspektā!

Ja ņemam vērā, ka viņš iepriekš to visu izteicās ļoti gaiši un skaidri, tad patreizējā situācijā domas par to visu dalās, jo kopējā situācija ir izvērtusies jau pavisam savadāk, nekā iepriekš varējām cerēt, tomēr tas vēl nenozīmē, ka cilvēki nevarēs sagaidīt jauno naudas atbalstu, taču ir mainījusies visa kopējā situācija, kura joprojām šobrīd turpina stagnēt, tomēr pats galvenais jautājums ir par to, kāpēc iepriekš par to tik maz tika runāts un, iespējams, pat noklusēts? Laiks saprast, kas tad šajā gadījumā notiks tālāk.

Neskatoties uz to visu, jau pašlaik ir skaidrs, ka maijā solītie pabalsti tomēr nebūs. Visticamāk tie nebūs pieejami arī jūnijā, jūlijā, augustā, septembrī, oktobrī un novembrī. Ja naudas pabalsts būs, tad tas visticamāk būs tieši decembrī, ja valdība tiešām pieņems Labklājības ministrija pašu sagatavoto lēmumu, tomēr arī uz to nevajag lieki cerēt, jo vēl neesot zināms, kā visas lietas ies uz priekšu. Taču, ko šajā saistībā amatpersonas solīja martā? Zināms, ka 17. marta Saeimas sēdē Kariņš informēja, ka inflācijas kompensēšanai valstī ir jānodrošina konkrēti mērķpabalsti tām cilvēku grupām, kurām tas visvairāk ir vajadzīgs.
Viņš arī skaidri izteicās, ka šie mērķpabalsti varētu tiešām, kaut daļēji kompensēt dzīves esošo dārzības pieaugumu. Tas attiecas uz pensionāriem ar fiksētiem ienākumiem, daudzbērnu ģimenēm, kuras nav turīgas un kur uz vienu iedzīvotāju ir zemāki nekā darba un dzīves dārdzības, kā arī tiem iedzīvotājiem, kuriem ir grūtības ar naudu.
Tieši viņš izteicās, ka šie mērķpabalsti varētu tikt ieviesti Maijā, kad iepriekš beidzās valdības un Saeimas valdības sniegtais atbalsts iedzīvotājiem veselu 450 miljonu eiro lielumā, lai tikai varētu kompensēt augstās enerģijas cenas, kuras vēl šobrīd nav pazudušas. Tomēr zināms, ka maijā uz konkrētiem naudas pabalstiem varam necerēt, un tikai tuvākā nākotnē gaidīt, ka kaut kas varētu mainīties, jo cilvēkiem tiešām nepieciešams pamatīgs atbalsts.
loading...