Beidzot tiek paziņots, cik milzīga no 2023. gada sākuma būs Jaunā minimālā alga! Cilvēki izbrīnīti no summas!

Iepriekš bija daudz un dažādi priekšlikumi par minimālo algu. Tomēr, sākot jau ar nākamo gadu, viņi ir apsvēruši dažādus variantus attiecībā uz lielumu un minimālo algu, kas sāksies ar 2023. gada 1. janvāri. Daži no šiem ieteikumiem jau ir saprotami un skaidri, savukārt citi joprojām ir neskaidri un pretrunīgi. Tā mērķis ir padarīt situāciju skaidrāku un vieglāk pārvaldāmu. Turklāt jaunās minimālās algas izmaksas jau ir zināmas — tās būs ievērojamas. Šajā sakarā ir vairāki svarīgi punkti, kas joprojām būtu jāņem vērā. Lai gan pašreizējā situācija ir nestabila, joprojām ir daudz nezināmo, kas jāņem vērā, lai izprastu aptuveno naudas summu un visus pārējos lielumus.

2022. gada pirmajā pusē sociālie partneri vienojās par minimālās algas apmēru, kas atbilstoši būs jauns sākums no 2023. gada sākuma. Pirms šo izmaiņu izsludināšanas vienošanās šķita diezgan veiksmīga. Iespējams, tiks veiktas tikai nelielas izmaiņas konkrētos punktos un aspektos. Tas ir tāpēc, ka maināmā naudas summa ir salīdzinoši maza un varētu būt krietni lielāka, tāpēc ir vēl vairākas neskaidrības.

Pirms jebkura pabalsta uzsākšanas jums ir jāsaprot iesaistītās naudas patiesais lielums. Pat ja pašreizējā summa var mainīties, ir svarīgi pievērst tai uzmanību, lai apzinātos ar cik lielu naudas daudzumu cilvēki varētu īstenībā rēķināties.  Izskanējušas runas, ka alga būs lielāka par iepriekš izskanējušo. Tas ir tāpēc, ka atalgojumu nosaka LBAS — viens no galvenajiem kritērijiem algas noteikšanai 2023. gadā.

Kā liecina jaunākā informācija, tiek uzskatīts, ka šis risinājums 2021. gadā atalgojumu noteiks 50% apmērā no vidējās bruto algas. Centrālajā statistikas pārvaldē 2021. gadā tas bija vidēji 1280 Eiro. Tas dotu mazāku summu – 640 eiro, taču baumas liecina, ka gala skaitlis varētu būt vēl lielāks. Pašreizējā ekonomiskā situācija ir tālu no ideālas. Tomēr jaunākie ziņojumi liecina, ka jauna minimālā alga varētu sasniegt pat 700 Eiro, kas būtu būtisks uzlabojums esošajā situācijā.

Strīds par atbilstošu minimālo algu turpinās. Daži uzskata, ka summa, kas ir mazāka par 700 eiro, būtu nepietiekama un grūti pielāgoties. Interesanti, ka diskusijas vēl nav beigušās. Tādējādi ir iespējams, ka galīgais spriedums būs lielāks par iepriekšējiem aprēķiniem, lai gan ne mazāks par mazāko iespējamo vērtību, kas būtu ap šiem 640. Turklāt pieaug naudas inflācija, un cilvēkiem ir nepieciešams atbalsts, kad runa ir par viņu finansēm.

loading...