Beidzot paziņo par Energoresursu kāpuma naudas atbalstu iedzīvotājiem! Lūk, kad cilvēki to varētu saņemt

Iedzīvotāju energoresursi ir piedzīvojuši lielu pieaugumu. Šīs ziņas nāk kopā ar iespējamām skarbām sekām rudenī, nemaz nerunājot par iespējamību ziemā. Viens no aktuālākajiem jautājumiem šobrīd ir atbalsts iedzīvotājiem saistībā ar šiem resursiem. Ir ļoti svarīgi, lai mēs uzzinātu vairāk par šo situāciju un to, kā tā tiks atrisināta. Apkures sezona vēl ne tuvu nav sākusies — tomēr jau šobrīd izcēlies pamatīgs tracis par notiekošo un to, kas mūs sagaida jau pavisam drīz un tas itin nemaz neiepriecina.

Oficiālā informācija liecina, ka līdz nedēļas beigām Veselības ministrijai ir jāizstrādā priekšlikums par galveno un visaptverošo mērķpabalstu sistēmu. Tas ir jāizdara līdz nākamajai pirmdienai, un tam būs pieejams atbalsts. Tomēr joprojām ir daudz svarīgu jautājumu, kas jāatrisina, pirms tas notiek, jo priekšā ir vēl daudz nezināmo, neskatoties uz to, ka iedzīvotājiem tik tiešām vajag pamatīgu un kārtīgu naudas atbalstu šajā smagajā un grūtajā situācijā.

Lai gan šobrīd nav zināms, cik liels atbalsts varētu tikt sniegts un cik cilvēku uz to varētu pretendēt, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzskata, ka tas būtu jāmērķē ļoti precīzi. Viņš ReTV sacīja, ka palīdzības kritēriji jābalsta uz to, cik naudas katrs iedzīvotājs saņem. Pēc tam varētu izmantot papildu kategorijas, lai sniegtu atbilstošu palīdzību atbilstoši katrai no tām.

1. septembrī valdība ieviesīs jaunus labklājības noteikumus. Tas tāpēc, ka labklājības ministrs otrdien valdībā iesniedza priekšlikumus. Taču diskusijas tiks veiktas ar uzņēmējiem, pašvaldībām un citiem interesentiem. Tomēr svarīgākais ir tas, ka šīs diskusijas novedīs pie valdības lēmuma, kas stāsies spēkā 1.septembrī. Šajos noteikumos par aprēķina un atbalsta pamatu tiks izmantoti ienākumi uz vienu cilvēku.

Kariņš jau izteicās : “Pavisam noteikti būs jāaprēķina, kas tieši derētu nākamajai sezonai, marts, aprīlis vai maijs, taču to mēs varam tikai aprēķināt. Pilnīgi iespējami, ka konkrētā summa mainīsies! Tā varētu būt pieaugoša, ja notiek šis un dilstoša, ja notiks, kas atkal cits. Jo tomēr ir strauja inflācija un energoresursu cenu pieaugumi turpina kāpt debesīs!”

loading...