Drīzumā uz Latvijas ceļiem parādīsies jaunas mērierīces – Gaidāmi jauni sodi, šoferīšiem tas nepatiks

Ministre skaidroja, ka luksafori tiks saslēgti kopā ar jau izveidotajiem stacionārajiem foto radariem. Viena iekārta atradīsies Rīgā, Berģos uz Brīvības gatves, divas iekārtas būs Piņķos, apvedceļa Salaspils – Babīte 37.kilometrā abos virzienos. Iekārtas darbosies tāpat kā stacionārie fotoradari – pārkāpējam tiks nosūtīts paziņojums ar likumpārkāpumu.

Policijas pārstāve informēja, ka šīs vietas ir izvēlētas tāpēc, ka tur tiek konstatēts salīdzinoši liels likumpārkāpumu skaits. Februāra beigās vai marta sākumā plānots iegādāties vienu speciāli aprīkotu auto, ar kura palīdzību varēs pārbaudīt, vai autovadītājs nelieto mobilo tālruni, atrodoties pie auto stūres.

Eksperti ir sagatavojuši priekšlikumu kas paredz, ka tuvākajos gados uz Latvijas ceļiem varētu uzstādīt 50 fotoradarus ar mērierīcēm un 50 fotoradarus – mulāžas. Mērierīču izvietojums fotoradaru ietvaros regulāri tiktu mainīts, tāpēc autovadītāji nezinātu, vai ceļa malā esošais fotoradars konstatē pārkāpumu. Par šādu priekšlikumu lems valdība, būs jāvienojas arī par projekta finansējuma avotiem.

Pirmie fotoradari uz Latvijas ceļiem tika izvietoto 2015.gada februārī, un pašlaik uz ceļiem ir izvietoti 100 stacionārie fotoradari. Valsts policijas rīcībā pašlaik ir 12 pārvietojamie fotoradari.

loading...