Drīzumā uz Latvijas ceļiem parādīsies jaunas mērierīces – Gaidāmi jauni sodi, šoferīšiem tas nepatiks

Uz šosejas Tīnūži – Koknese, līdz pavasarim ir plānots izveidot vidējās kustības ātruma radarus. Provizoriskais datums projekta uzsākšanai varētu būt 1.aprīlis. Šim projektam ir piešķirts finansējums un Ceļu satiksmes drošības direkcija jau ir veikusi iepirkumu. „Šādas iekārtas jau iepriekš Latvijā ir testētas. Šīs iekārtas konstatētu transportlīdzekļa vidējo braukšanas ātrumu.

Sistēma darbojas šādi – šķērsojot konkrētu ceļa posma robežu pirmā mērierīce nofotografē automašīnas numurzīmi un piefiksē šīs robežas šķērsošanas laiku, savukārt izbraucot no konkrētā ceļa posma transportlīdzeklis atkal tiek nofotografēts.Pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju tiek aprēķināts ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies konkrētajā ceļa posmā un tas salīdzināts ar šajā vietā oficiāli atļauto braukšanas ātrumu.”

Tīnūžu šoseja šādām iekārtām ir izvēlēta, jo tā ir pietiekami bīstama un tur ir notikuši daudzi negadījumi, kas ir beigušies ar smagām sekām. Ministre pauda : “Lai arī uz šīs šosejas jau atrodas stacionārie fotoradari un policija regulāri kontrolē satiksmes drošību, esam secinājuši, ka ar to nepietiek. Neskatoties uz to, ka šoseja ir samērā jauna, reālā dzīve pierādījusi, ka nepieciešams attiecīgi reaģēt.”

Par pieļauto likumpārkāpumu, autovadītāji saņemts paziņojumu.
Latvijā plānots iegādāties mērierīces, ar kuru palīdzību konstatē aizliedzošo luksafora signāla neievērošanu. Iekšlietu ministrija patlaban gatavo ziņojumu valdībai, kas paredzēs vajadzīgo līdzekļu piešķiršanu. Taču tas vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...