Fakti par Latviju

 1. Vairāk kā 50% no Latvijas zemes ir noklāta ar mežiem un šī ir viena no dabai draudzīgākajām valstīm pasaulē, iegūstot 2. vietu pēc Vides Aizsardzības indeksa.
  LVmeži
 2. Latvijā ir viens no augstākajiem rādītajiem pasaulē modeļu biznesā uz vienu iedzīvotāju.
  Ginta
 3. Latvijā ir 5. ātrākais internets pasaulē. Atrodoties starp Hong Kongu un Nīderlandi
  wifi
 4. Latvijas/Baltijas Nobela prēmijas ieguvējs, Vilhelms Ostvalds, atklāja Ostwald procesu, 1902. gadā, kurš noveda pie spridzekļu un mēslošanas līdzekļu ražošanas. (Kas pasaulei deva lielu daudzumu kartupeļu)
  tupenis
 5. Juris Upatnieks, latviešu zinātnieks, ir viens no 3D hologrāfijas radītājiem un izgudrotājiem.
  3D
 6. Latvijas ebrejs un drēbnieks, Jākobs Jufess, izgudroja džinsus. (Levi Strauss viņam palīdzēja finansiāli.)
  jeans2
 7. Latvijā notiek vieni no lielākajiem dziesmu un deju svētkiem pasaulē, kurā piedalās vairāk kā 40 000 dalībnieku, kad koru diriģenti un vadītāji ir Latvijas slavenības. Latvijai arī ir viens no lielākajiem tautasdziesmu krājumiem pasaulē, sasniedzot 300 000 tautasdziesmu.
  dziedi
 8. Latvija ir viena no 3 valstīm, kurā hokejs ir populārākais sporta veids. Pārējās divas valstis ir Kanāda un Somija.
  hokejs
 9. Latviešu valda ir viena no senākajām valodām Eiropā, kura ir radusies un veidojusies pēdējos 5 000 gadu, kas ir senā indoeiropiešu valoda.
  valoda
 10. Latvijas kultūrā vēl joprojām ir saglabājušās Baltu pagāniskās tradīcijas. Viena no tiem ir Jāņi, kad latvieši vienojas dejās, dziesmās, alus glāžu pacelšanā un ugunskura dedzināšanā. Un, protams, neiztikt arī bez papardes zieda meklēšanas.
  uguns

 

loading...