Viņķele nāk klajā ar ļoti bēdīgu paziņojumu visai Latvijas tautai

Veselības ministre Ilze Viņķele šodien preses konferencē norādīja, ka Covid-19 izplatība Latvijā pašlaik ir “ļoti, ļoti nopietna, un esošā situācija ir ļoti bēdīga.” Viņa norādīja, ka pašlaik slimnīcas un to personāls atrodas ļoti tuvu tai robežai, kad būtiski ir jāierobežo veselības aprūpes pakalpojumi cilvēkiem, kuri pašlaik gaida plānveida palīdzību, jo tā tas vienkārši tagad ir un būs!

Ministre atgādināja, ka no 27. novembra ierobežojumi stāsies spēkā 12 pilsētās, kuras visvairāk skārusi Covid-19, taču, ja Covid-19 turpinās strauji izplatīties, šādi noteikumi jāpiemēro būs visā valstī. Lai to precizētu, Viņķele sacīja, ka pakalpojumu un tirdzniecības aktivitātes ievērojami samazināsies, un 5. un 6. klases bērniem tiks ieviesta tālmācībā.

Viņķele norādīja, ka, runājot par lielākiem ierobežojumiem pašvaldībām, valdība ir nolēmusi pagaidām Rīgai neizmantot “īpašas metodes”, taču, ja eksperti ieteiks, lēmums tiks pārskatīts. Viņķele minēja divus piemērus, kas ilustrē, kāpēc infekcijas izplatība Latvijā joprojām netiek kontrolēta.

Kā piemēru ministre minēja Salacgrīvas uzņēmumu “Brīvais vilnis”, no kuriem 77 darbiniekiem tika diagnosticēta Covid-19. Viņķele sacīja: “Mēs to jau zinām vairākus mēnešus, un epidemiologi mums atgādina, ka darba vieta ir viena no darba vietām ar vislielāko inficēšanās risku.

Uzņēmuma vadība īpaši labi nesadarbojas ar epidemiologiem un epidemioloģiskajiem izmeklējumiem. “Rezultāts ir tāds, ka tiek ietekmēta uzņēmuma darbība. Paskatīsimies, kā attīstība turpināsies tālāk šajā uzņēmumā!

Tas var nozīmēt arī lielākus uzņēmuma darbības ierobežojumus. Bet tas neaprobežojas tikai ar uzņēmuma, uzņēmēja un viņa darbinieku grūtībām. Tas ietekmē visu pašvaldību, un mēs zinām, kad Salacgrība ir viena no tām pašvaldībām, kas noteiks stingrākus ierobežojumus. “

Citā piemērā Viņķele pieminēja mūziķi  Arni Račinski un viņa gadījumu, jo pats to pieminēja sociālajā tīklā un skaidroja, kā tas viss notika. Viņa teica: “Viņš bija ļoti uzmanīgs un veica drošības pasākumus, kas absolūti veikti sabiedriskās vietās – viņš uzlika masku un ievēroja attālumu sabiedriskās vietās. Viņš lūdza dezinficēt rokas un un visas pārējās lietas, kas saistītas ar drošību, taču pats inficējās.  Atliek tikai skatīties, kas notiks tālāk!

Avots

loading...