Ārsti Brīdina cilvēkus par Covid-19 Vakcīnas īstajiem blakusefektiem – Tie būs ļoti nepatīkami un pat bīstami!

Veselības ekspertiem un zāļu ražotājiem jābrīdina cilvēki, ka koronavīrusa vakcīnai var būt arī nopietnas blakusparādības, lai cilvēki neizvairītos atteikties no otrās vakcinācijas.

Amerikas Medicīnas asociācijas pārstāve Sandra Fraihofere sacīja, ka divām jaunām vakcīnām – Pfizer un Moderna – nepieciešamas divas injekcijas. Kā ģimenes ārsts viņa teica, ka ir noraizējusies par to, ka pacienti varētu nesaņemt otro vakcināciju, jo pēc pirmās injekcijas viņiem var rasties šīs vakcīnas nevēlamās blakusparādības.

Viņa teica: “Mums patiešām ir jāinformē pacienti, ka konkrētā vakcīna nebūs nekāda pastaiga parkā!  Viņi zinās, ka ir vakcinēti. Viņi var justies neērti, bet viņiem ir jāvakcinējas,” sacīja Fraihofere.

Saskaņā ar CNBC datiem brīvprātīgie pēc injekcijas septembra vakcīnas izmēģinājuma laikā ziņoja par drudzi, ķermeņa sāpēm, smagām galvassāpēm, nogurumu un citiem simptomiem. Kaut arī šie simptomi ir ļoti nepatīkami un dažreiz izteikti, pacienti ziņo, ka tie parasti izzūd pēc dažām dienām vai agrāk. Viņi arī apgalvo, ka tas ir labāk nekā Covid – 19.

Abi vakcīnu izstrādājušie uzņēmumi arī atzina, ka vakcīnai var būt negatīvas blakusparādības, kas līdzīgas Covid-19 mērenajiem simptomiem, piemēram, muskuļu sāpēm, drudzim un galvassāpēm.

50 gadus vecs Ziemeļkarolīnas iedzīvotājs piedalījās Moderna izstrādātās vakcīnas pārbaudē un ziņoja, ka viņai pēc injekcijas nav drudža, bet viņa cieš no smagas migrēnas, liedzot viņai visu dienu spēku un zināšanas. Viņa sacīja, ka nākamajā dienā viņš pamodās spilgtāk, un tiesa atzina, ka uzņēmumam būtu jāinformē cilvēki par šādu blakusparādību iespējamību.

“Ja vakcīna izrādīsies efektīva, cilvēkiem būs jābūt izturīgiem un pacietīgiem, viņa sacīja!

Tomēr pētnieki arī ziņoja, ka daži vakcīnas izmēģinājumā iesaistītie cilvēki bija vīlušies, jo nebija saņēmuši placebo un tāpēc tiem nebija tādu blakusparādību kā citiem.

Saskaņā ar ziņojumiem, 9. novembrī Pfizer un BioNTech paziņoja, ka viņu eksperimentālā vakcīna ir par 90% efektīva un var novērst Covid-19 simptomu attīstību. Pirmās paaudzes vakcīnai tas ir ārkārtīgi augsts rezultāts. Daudzi cilvēki pat nedomā, ka tā efektivitāte var pārsniegt 70%.

Avots

loading...